Rokio

Máte kladný vztah k náboženské společnosti Svědkové Jehovovi?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Kepler

ne

Nemám kladný vztah k žádnému náboženství, ale toleruju jej. Pro mně, za mně, ať si lidé věří třeba v Quetzalcoatla. Opeřený had, bílý, vousatý a dobrý – Aztékové měli aspoň fantazii.

Další odpovědi
Drap

jiná odpověď

Mám neutrální vztah. Pokud si oni nevšímají mně, tak já si nevšímám jich.

hapiky

jiná odpověď

Ani kladný, ani záporný. I když jsou jemně řečeno svérazní, nejsou nebezpeční. Alespoň jsem to nezaregistroval.

ivzez

jiná odpověď

Nemám kladný vztah k žádnému náboženství. A silně
mi vadí, pokud se mne pořád někdo pokouší některým
náboženstvím „krmit“. Na to jsem přímo alergická.

aliendrone

ne

Jednak ještě když jsem ještě čuměl na bednu viděl celkem dost otřesné dokumenty jak to uvnitř chodí, ale to není to hlavní. (ona toho bedna nakecá)

Zprotivili s mi, když mě prudili v dobách, kdy potřebovali nabrat členy, aby je stát uznal jako církev (kvůli daňovým úlevám a majetku). Naštěstí když je uznali už neotravují. Myslím naštěstí pro mne (tenkrát jsem byl dost zuřivý a nekompromisní ateista), už mě vytáčeli tak, že jsem začal uvažovat o DOST ošklivé protiakci, z níž když přestali prudit sešlo, za což jsem rád, jelikož dnes bych asi byl DOST nerad, pokud bych ji uskutečnil. ;) :)

Rozhodně ale nechuť k „patentovaným znalcům Boha“ pociťuji, možná ještě větší, než k Adventistům a jiným sektám (a můžou si sami říkat „církev“ jak chtějí)! Vůbec mi to přijde jako DRZOST non plus ultra vykládat Boží úmysly – a to sám žádnou přehnanou uctivostí netrpím. :( :( :(
Samozřemě Bůh (POKUD existuje, což bohužel zatím nevím) je zcela pochopitelná vyjímka. ;) :)

Roman71

ano

Podle dlouholetých osobních zkušeností, je to jediná křesťanská náboženská organizace, která nejen věří, ale také koná to, co Bůh od svých ctitelů očekává.

cochee

jiná odpověď

Mám vrcholně záporný vztah k jakémukoliv náboženství a víře. Mělo by to vše vymřít.

Mc Merkurion

jiná odpověď

… úplně stejný jako ke křestanství, muslimům a jiným náboženstvím >>> jsou to jen vymívači mozků …

ivzez

@Aliendrone,
přemýšlím, jestli jste chtěl napsat
»patentovaným znalcům Boha«,
nebo jestli je v prvním slově překlep…

aliendrone

Ano, napsal jsem to jak jsem chtěl, nejde o překlep. Chtěl jsem tímto termínem vypíchnout jejich nesnášenlivost a přesvědčení, že jedině jejich pravda je ta „pravá“, že jenom oni ví a znají Boží úmysly atd.
(jistě by se dalo napsat „patentním“, nicméně beru to z hovorového hlediska – většinou se říká „tenhle blbec je patentovanej“, jakkoliv coby držitel patentu měl být blbec patentní) Tedy… myslím si. Já a čeština je dlouhá, srdceryvná a velice urputná story, takový osobní Mein kampf! Venkoncem – od čeho jsou korektoři, že? A zde poskytuje tuto službu občas quentos a někdy annas zcela zdarma (na což spoléhám). ;) :D :D

ivzez

To slovo, které mne napadlo, by to vystihovalo minimálně stejně dobře, možná ještě lépe → zkuste zaměnit samohlásku v první slabice… ((–:

annas

ad aliendrone,

upravuji jen otázky, odpovědi jen tomu, kdo mě požádá.

Nevyjadřuji se k chybám jiných, protože mám sama problémy, především s překlepy. Pokud se mně vloudí pravopisná chyba, nejde o neznalost, ale o to, že ji uvidím až po odeslání.

Ach jo. Vzpomínám na svého učitele psaní na stroji, který nám říkal, že slovo s překlepy je zmetek. Takže vyrábím zmetky, bohužel. Naštěstí mně to nestrhnou z platu. 🙂

Je to ale marné, marné … i když …

aliendrone

Protože my aliendroni si obvykle bez ohledu na ostatní bereme a děláme co chceme, předpokládáme totéž u druhých, tudíž s případnou gramatickou úpravou mých „výplodů“ nemám žádné problémy. :)

Naopak, oprava překlepů a chyb je vítána – přeci jen jsem „trochu“ ;) samolibý a proto rád vypadám méně blbě, než ve skutečnosti. Takže jestliže spáchám nějaký gramatický zločin, směle do toho, pokud máte čas a chuť. Jediné co k tomu můžu dodat je – předem DĚKUJI! :)

annas

Dobře. Beru na vědomí. 🙂