iwetax

Máme nárok na příspěvek na dítě?

Máma 7.měsíční dítě, přítel bere okolo 14000kč a já rodičák 7600kč. Máme nárok na přídavek na dítě? A co na bydlení? Za městský byt dám 3700kč měsíčně bez energií.

Nejlepší odpověď
Klarisa

To určitě ne,moje kamarádka má míň jak vy a říkala,že nemá přídavky,ale zeptat se můžete na sociálce.V každém případě máte dost peněz,já má 11 tisíc a je nás 5 lidí a z toho platím 5 tisíc za školu tak si představte jak živoříme.

Další odpovědi
standa

ANO máte, a to 500 Kč / měs.

Nárok mají rodiny s příjmem do 2,4násobku životního minima.

Životní minimum vaší rodiny činí 7.080 Kč…, takže nárok na přídavky budete mít stále až do doby, kdy součet čistých příjmů *) vaší rodiny přesáhne částku 16.992 Kč.

*) do čistých příjmů se vedle mzdy započítává i nemocenská nebo podpora v nezaměstnanosti, ALE nezapočítává se rodičovský příspěvek

Co se týká dalších možností ´sáhnout si´ na různé sociální dávky, tak doporučuji nahlédnout na obdobnou otázku – viz zdroj níže.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/socialni-podpora

anetadela1

Určitě máte! Manžel bral před 4 rokama přes 20000,– a dostali jsme zhruba 230,– Teď už má daleko víc, tak už bohužel nic nedostáváme.

Mayuszka

Ano máte nárok na dětské přídavky ve výši 550,– měsíčně a můžete si zažádat o zaplacení i zpětně od narození dítěte. Příspěvek na bydlení záleží na posouzení na kontaktním místě. Záleží totiž na městě nebo vesnici kde bydlíte, kolik má obyvatel, kolik máte celkové výdaje, atd…

nicasca

najeď si v hledáčku na- Veřejný ochránce práv,je tam poradna i elektronická podatelna
a spousta odkazů,tam by mohla být odpověď na tvé otázky