Avatar uživatele
iwetax

Máme nárok na příspěvek na dítě?

Máma 7.měsíční dítě, přítel bere okolo 14000kč a já rodičák 7600kč. Máme nárok na přídavek na dítě? A co na bydlení? Za městský byt dám 3700kč měsíčně bez energií.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5198 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Klarisa

To určitě ne,moje kamarádka má míň jak vy a říkala,že nemá přídavky,ale zeptat se můžete na sociálce.V každém případě máte dost peněz,já má 11 tisíc a je nás 5 lidí a z toho platím 5 tisíc za školu tak si představte jak živoříme.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
standa

ANO máte, a to 500 Kč / měs.

Nárok mají rodiny s příjmem do 2,4násobku životního minima.

Životní minimum vaší rodiny činí 7.080 Kč…, takže nárok na přídavky budete mít stále až do doby, kdy součet čistých příjmů *) vaší rodiny přesáhne částku 16.992 Kč.

*) do čistých příjmů se vedle mzdy započítává i nemocenská nebo podpora v nezaměstnanosti, ALE nezapočítává se rodičovský příspěvek

Co se týká dalších možností ´sáhnout si´ na různé sociální dávky, tak doporučuji nahlédnout na obdobnou otázku – viz zdroj níže.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/socialni-podpora

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anetadela1

Určitě máte! Manžel bral před 4 rokama přes 20000,– a dostali jsme zhruba 230,– Teď už má daleko víc, tak už bohužel nic nedostáváme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mayuszka

Ano máte nárok na dětské přídavky ve výši 550,– měsíčně a můžete si zažádat o zaplacení i zpětně od narození dítěte. Příspěvek na bydlení záleží na posouzení na kontaktním místě. Záleží totiž na městě nebo vesnici kde bydlíte, kolik má obyvatel, kolik máte celkové výdaje, atd…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nicasca

najeď si v hledáčku na- Veřejný ochránce práv,je tam poradna i elektronická podatelna
a spousta odkazů,tam by mohla být odpověď na tvé otázky

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek