hapiky

Máme již zimu za sebou?

Také se vám zdá, že je typický jarní den?

Dodatek: Já žasnu. Od rána jsem na severu Moravy a slunce svítilo od rána. Teplota šest stupňů + .

Nejlepší odpověď
Drap

Při pohledu z okna vidím že je vše zmrazeno, všude bílo a sníh stále padá. Takto si jarní den nepředstavuji a myslím, že zima je teprve před námi.

Další odpovědi
Tw!st

Kéžby, Leden je ještě před náma.

jirka F

To bych neřekl spíše je před námi.Před chvíli u nás padal dešť se sněhem.

da ny

No,
když sněží a mezi tím prší, je šedivo… pro mne tedy není " typický jarní den" :)
Netroufám si odhadnout, jaká bude, kde zima.
Leden se ještě nepředvedl.
Únor bílý, kdy pole sílí také ne…

Kepler

Z astronomického hlediska budeme mít první zimní den 22.12. – zimní slunovrat. Ani klimaticky mi to zatím venku jako zima nepřipadá.

klumprt

V polovině prosince určitě zimu za sebou nemáme. O tom se bude dát hovořit nejdřív tak v polovině března.

orwell

Zatím máme, ale už nás dohání 🙂

Edison

Nechval dne před večerem.

mosoj

Jarní počasí vypadá jinak, hlavně ta „atmosféra“. Neříkej že jsi jaro ještě nazažil. Právě jsem přijel ze Železné Rudy, bylo tam cca 30 čísel čerstvého sněhu.
To ale nemění nic na tom, že klimatické změny na naší planetě začínají finišovat.

Ametyst

To sotva: tady dnes už 3× chumelilo, s velkými krásnými vločkami. To bydlím cca ve 400 metrech n.m.

Mc Merkurion

… jako každej rok, okolo dušiček trocha mlhy a mrazu a na silvestra to přijde, na to nemusim bejt meterolog …

marci1

No, ráno krásně, svítíčko slunilo, odpoledne u punčáku na náměstí u stromečku to taky šlo. Četla jsem někde, že zima má skončit zhruba s únorem 2020. Takže co? Uvidíme. 🙂

Roman71

Při troše štěstí se sněhu a mrazu ještě dočkáme i v níže položených místech, možná.. 🙂

Pepa25

Nemáme. Ale samožejmě máme před sebou tento týden výrazně teplotně nadprůměrné období. Už jsem to tu dával, ale znovu přikládám odkaz na dlouhodobou předpověď ČHMÚ, kde to mají pěkně v grafech – co je dlouhodobý průměr a co nás čeká v nejbližších týdnech.

Zdroj: http://portal­.chmi.cz/pred­povedi/predpo­vedi-pocasi/ceska-republika/dlou­hodoby-vyhled-pocasi

orwell

da ny: dnes spíš platí „únor bílý, silničáři šílí“.