annas

Máme 2 cesty, podle nichž lze žít. Nic není zázrak/ zázrak je vše, věnujeme-li svým snům víc energie než strachu. Platí?

Podle Alberta Einsteina

Chybný odkaz

https://www.he­ureka.cz/?h[fraze]=%C5%A0t%­C4%9Bst%C3%AD+je+dar+%28­krabi%C4%8Dka%2­9±+Helen+Exley

Oprava – správný odkaz – citát na konci stránky
http://www.tyr­kysovaknihovnic­ka.cz/2016/stes­ti-je-dar/

https://cz.pin­terest.com/pin/813­322013934678011/

Obrázek

https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2017/01/30/02/20/an­xiety-2019928_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
aliendrone

Muehehe – tak z odkazu na Heuréku mne zaujal banner s heslem" „Oranžová značí jistotu!“ – znamená to, že jste „poslední Mohykánkou“ fanklubu ČSSD? ;) :D :D

Jinak jsem se nesetkal s nikým, kdo by věnoval energii svému strachu. Už jen proto,. že tahle emoce má tu vlastnost, že si ji bere tak nějak sama a to NAVZDORY tomu, že si to nepřejeme.
Se zázraky je to těžké a ponechal bych to teoretikům zabývajícím se pravděpodobností. Taková všední a v podstatě nezajímavá věc, jakou je fakt, že aliendrona ještě nikdo nezabil – no není to OPRAVDOVÝ ZÁZRAK? ;) :D :D

BTW – MOC by mě zajímalo, jaký názor na to mají ti méně krásní, úžasní a skvělí, než je aliendrone (tedy VŠICHNI ostatní)! ;) :D :D

Další odpovědi
elkon

Bláboly.

zjentek

„Nic není zázrak/ zázrak je vše“… Jde o totéž. Nejde o dvě cesty, jde o jednu a tutéž.

Pokud budu na život a veškeré dění v něm nahlížet jako na zázrak, zázrak bude všedností. Při takovém způsobu života v něm žádný zázrak nebude. Pokud nebudu ani na zázrak nahlížet jako na zázrak, žádný zázrak taky nebude.

„Můžeme svým snům a cílům věnovat co chceme a dojít ZDÁNLIVÝCH výšin, ovšem "náš zázrak“ nám pravděpodobně nikdo věřit nebude. Leda se pasujeme do role Bohů." Zjentek

Drap

Myslím že platí. Osobně to nechápu jako totéž, že jde o jednu cestu, ale chápu to tak že jde o dvě cesty ke stejnému vzdálenému cíli. Jde o přístup k životu. Pokud ych si měl vybrat, tak to bude druhá možnost. To přece dělá život šťastným, umět se zastavit nad drobnostmi a mít z nich radost. Zkrátka umět žít a užívat si všeho kolem co nejlépe.

led

Súhlasím s Albertom, ale…
môžme sa vybrať aj tou treťou cestou, cestou pochybovania a bádania v spojení svojich snov a strachu z neznámeho.
Myslím, že napriek zlým známkam z matematiky na škole jeho snaha v prekonaní strachu a viera vo svoje sny ho doviedla na piedestál modernej vedy.

DoTazatel

@aliendrone právěže to je to věnování energii času, on ten strach sice chodí jakoby sám, ale to jen proto, že jsme tak naučení (se třeba pořád bát). A není to nic, čemu bychom se mohli odnaučit. Obavy vznikají s negativní mysli – zaměřování se pořád na to špatné/negativní, proto když se změní náš přístup, způsob myšlení, tak se přestaneme bát… V tom vidím dávání energie do strachu.

Energii i vůli žere všechno, co děláme, takže když se bojíme, plýtváme na to svou energii (nebo opačně ten strach plýtvá tu energii, což je ale totéž, protože se tomu strachu, těm obavám věnujeme, jsme na něj zaměřeni, oddáváme se mu atd. = je to povětšinou zlo-zvyk).

DoTazatel

*věnování energie strachu

annas

Odkaz mea culpa. Někde jsem citát našla, ale nepoznamenala jsem si odkaz. Oranžové jsem si vůbec nevšimla.

Hledala jsem a na Heuréce byl někde uprostřed, ale bohužel nezkontrolovala. .

aliendrone

annas>>> Výmluvy!! Zkoušíte na našem pokusném stádečku nejnovější techniky podprahového ovlivňování předvolebních preferencí a pak, až shrábnete tučnou odměnu za dotažený projekt jistě poletíte z5 na Tahiti (kde se už nějaký čas povalujete) a dost možná i Keplerovým tryskáčem (o náklady se podělíte napůl)!

NEBO

Navšítívíte Její Excelenci led, ale tam můžete s tryskáčem narazit, bo v té přísně tajné lokalitě je letecký provoz omezen pouze na košťata! ;) :D :D

annas

2. varianta je určitě lepší:-))

led

Ten prístup na metlách je práve kvôli tomu mimozemšťanovi aby jeho prílet nevyvolal strach z myšlienky "Čo za xxx(tu si dopíšte pomenovanie, opis a podobne tohto príšelca) to sem priletelo a dôsledkov jeho zjavenia.

zjentek

Oranžovou neřešte. Alienovi se v browseru zobrazí advertisement banner podle toho, čemu se na gůglu nejvíce věnuje a protože je odjinud a ještě to úplně přesně nechápe, tak se prostě diví, kde se bere tolik oranžové, když vyhledával pouze sociální služby. Což jinak je samozřejmě barva míru, lásky a přátelství, o nic nejde. ;)

annas

Neřeším barvy ve vztahu k politikům, tedy podle toho, kterou barvu si vybrali do svého loga.

Mám ráda modrou, červenou, oranžovou a zelenou, béžovou atd. .
Oranžové mám sako,. k tomu šálu a čepicí, které ladí
Slunce.

Zimní kabát mám červený, zelený i modrý. K tomu opět šálu a čepici.

Čakry, které mám v těle, mají určitou barvu, takže poslilují orgány v jejich okruhu.