Thor841

Mám změnit zaměstnání?

Ahoj všem, prosím o radu. Mám nabídku na jinou práci, mzda je 17 000 kč čistého a dělal bych to, co mě baví a na jednu směnu. Problém je, že bych musel denně dojíždět 100 km, obě cesty. Momentálně jsem ve fabrice na tři směny, a soboty, které mi nikdo nezaplatí. Celkem buzerace a podmínky taky nic moc. Co by jste dělali na mém místě?

Nejlepší odpověď
ponovotny

to si musíš sednout a spočítat si to

  • jestli se ti to s tím dojížděním vyplatí
  • jestli ti nebude vadit že budeš trávit hromadu času dopravou
  • zvážit, která práce má výhled lepší budoucnosti ;)
  • jestli, když ta nová práce nebude tak skvělá jak se teď zdá- co pak

a takhle si to promyslíš a dojdeš k tomu správnému závěru ;)

Další odpovědi
bolak

Pokud by to bylo autem po dálnici, je to hodina. Vlakem už by to bylo asi o něčem jiném.

A nejde už ani tak o to jestli by se to finančně vyplatilo, za ten čas který strávíš jízdou a když odečteš peníze za dopravu, ale spíš o to jestli ti zbyde vůbec nějaký čas na to co chceš opravdu dělat. Teď se ti třeba nelíbí dělat 8 hodin denně něco co tě nebaví, otázka ale je, jestli to není lepší než ta druhá možnost,,strávit celej den v práci a pak už nic, jen nažrat, vykadit a spát, a osobní život maximálně o víkendu. Ale to už si budeš muset přebrat sám.

A pak je tu ještě možnost se za prací přestěhovat..

led

Treba všetko zvážiť, za aj proti.
Ale rozhodnúť sa musí každý sám.
Môžem povedať „já to beru, šéfe“, ale je to naozaj ono, čo chcete počuť?

hanny 2

Určitě dělej to co tě baví,to je člověk hned raději na světě!

Jsemtady

100%ně ano.

Klára K.

Změň práci, pokud žiješ sám, 17000 je na jednoho člověka dost (samozřejmě, že záleží, jaké máš požadavky) a za pár měsíců si můžeš našetřit pěkné jmění a nastěhovat se někam, aby jsi to do práce měl blíže 🙂

ladaadal

100km denně. Pro lepší počítání vezmu spotřebu auta 5l/100km. To je 175,– za benzín plus 350,– opotřebení auta. 20 pracovních dní v měsíci znamená 10500,– Kč jen za dopravu v případě auta. Zbyde ti 7 tisíc, jestli ti to stačí? Obdobně si spočítej dojíždění autobusem, tam by to mělo vyjít podstatně míň, ale taky záleží na tom, jaká jsou spojení mezi novou prací a domovem, abys pak 4× nepřestupoval. Nakonec to bude stejně jenom tvoje rozhodnutí.