kurec

Jak dlouho vám trvá našetřit 100 000 Kč?

Samozřejmě každý člověk má jiné příjmy, to samozřejmě chápu, nicméně někteří lidé neušetří za měsíc ani korunu, někteří něco ušetří a ta poslední skupina je ztrátová. Takže kdybyste se teď rozhodli, že chcete např. na dovolenou za 100 000 Kč našetřit, tak jak dlouho by vám to trvalo?

Nejlepší odpověď
Drap

Nedokáži odpovědět, nevím jaká bude inflace, jak porostou ceny energií, jaká budu mít nepředvídaná vydání a podobně. 100tisíc by nijak rychle určitě nebyo.

Další odpovědi
Lgee

70000 let

zjentek

Vždyť sis i odpověděl: To NEJDE!!!

VaclavZeman

Já jsem schopen za měsíc dát sto litrů, ale je to hrozná dřina a vlastně tak svému, již chatrnému zdraví, vrážím další a další rány. Dám to, ale jsem potom za debila. Makám od rána do večera, mám doučka od šesti, dokonce jsem doučoval i lidi ze školy během přestávek, což se ředitelce z pochopitelných důvodů nelíbilo, ale prachy jsou prachy, po škole hned projíždím Prahou a objíždím studenty. Vracím se po třiadvacáté hodině domů, celý zhuntovaný, hodím do sebe nějaké jídlo, kouknu na hezké obrázky a jdu se pokusit o spánek. A proč jsem psal, že jsem za hlupáka? Protože znám člověka, co má více jak sto tisíc a téměř ani nehne brvou. Zdědil firmu po otci a nyní si užívá. Doučuji mu syna, dnes jsem ho žádal o peníze a informoval mě, že je právě na rozhraní Norska, Švédska a Finska a až se dostane do EU, tak mi je pošle. Děkuju.

Pepa25

Kdybych chtěl jet na dovolenou za 100 tisíc, tak nešetřím, ale prostě sáhnu do úspor a jedu. Ale to mě neláká, jsem šetrný, to by mi přišlo vyhazování peněz. samozřejmě, pokud by šlo o smysluplný výdaj, např. lékařský výdaj neplacený z pojistného, tak bych to vydal. Šetřit bych nemusel, moje úspory tuto čátku přesahují. Myslím, že to není nic neobvyklého:
„Průměrná výše úspor domácnosti se pohybuje mezi 100–300 tisíci Kč. Takové částky má našetřeno 13 % lidí. Shodný počet respondentů (13 %) má našetřenou částku pouze do 10 tisíc Kč. A přibližně stejná skupina obyvatel má našetřen vyšší obnos v rozmezí mezi 300–500 tisíc. Převážně se jedná o lidi s vyšším vzděláním nebo OSVČ.“ https://www.me­sec.cz/clanky/nau­cila-inflace-cechy-chranit-sve-uspory-na-sporicich-uctech-lezi-220-mld-kc/

Emefej

Střádal jsem celý aktivní život. Teď v důchodu bych si těch 100 litrů na dovolenou vybral z úspor.

Rocker

Když nebudeme utrácet za nesmysly ,tak asi za 8 měsíců.

Schluker

Pokud by se ekonomika nezblaznila jeste vic, tai asi ctyri mesice. Pri omezeni vydaju 2–3.

Rokio

Přibližně jeden rok.