agentpv

Mám to správně: At the next stop you have to change to bus number six. / jde mi o sloveso CHANGE?

překlad: Na příští zastávce musíte přesednout na autobus číslo 6. Díky moc.

Odpovědi
klumprt

Já myslím, že takhle by to šlo.

cochee

Já nechcu tvrdit ultimativně, ale v našem městě v MHD se ve vozech hlásí zastávky – a významné zastávky i v angličtině. Jeden druh významných zastávek jsou dopravní uzly, takže zahlásí: „Petrov Mosty – dolní zastávka, přestup na regionální a dálkovou dopravu“ a hned na to anglicky: „Petrov Mosty – dolni zastavka, change for regional and long distance connections.“ Jestli si to teda dobře pamatuju a v dopravním podniku se dobře informovali, tak vazba „přestup na…“ je v angličtině „change for…“.