Sonule12

Mám správně určené vidy u sloves?

Dostával jsem-dokonavý
Vypravovala – dokonavý
Rozhlédl se – dokonavý
Stoupnu si- nedokonavý
Viděl – dokonavý

Nejlepší odpověď
annas

Nemáte.

Přečtěte vysvětlení, které jsem napsala.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dobry-den-mohl-by-mi-prosim-pomoct-urcit-slovesny-vid-u-techto-sloves

Je vidět, že vidu nerozumíte, přece není těžké si uvědomit, zda jsem nějakou činnost ukončila , nebo ukončím, nebo v ní pravidelně pokračuji.

Proto bu e lepší, když se obrátíte na svou vyučující, která vás zná a vysvětlí vám tak, jak , je zvyklá u svých žáků

Když vám napíši vidy správně, nebudete vědět proč, tedy stejně neporozumíte .

Příklad – dostávala jsem rady každý x dostanu radu jednou za čas.

Další odpovědi
Edison

Nikoli… zkus to znovu… Viz některé minulé otázky a odpovědi zde…