Jsem nej2008

Mám se učit gramatiku?

Čus tak jako este jedna otázka :DD mám se učit více gramatiku páč my došlo ze asi není úplně dobrá protože ste my za to dost nadávali ale ja sem dis takže je to pro mně hradkor mám se ucit je to pro mně importnt?? ono by to trvalo dlouho a ja nemam moc do času!! :(( ale ve skole mám z cj 2 takže si s tim asi vystacim co myslíte???

Nejlepší odpověď
annas

Měl byste se opravdu zdokonalit v češtině, nejen kvůli tomu, že zde vkládáte či chcete vkládat otázky.

Nejde jen o GRAMATIKU, ale i o PRAVOPIS. Je třeba,. abyste si ujasnil,. co pojmy znamenají. Gramatika není pravopis, i když se běžně pojmy zaměňují.

Měl byste si říct, že se chcete mluvnické jevy naučit. Myslíte, že pokud byste se ucházel o zaměstnání a poslal dopis plný chyb, že byste byl přijat?

Další odpovědi
Funna

konečně z tebe vypadla rozumná myšlenka – učit se gramatiku…a jestli máš z JČ 2, a píšeš stejně jako tady, tak bych doporučila tvojí učitelce vrátit diplom a jít učit do školky…sbohem…

tak to je teda síla, si píše odpovědi sám sobě…netrpíš nějakou duševní poruchou, třeba rozdvojením osobnosti? (lord2008 vs. nej2008)

Drap

Zkus to! Prospěješ sám sobě!

marci1

Troll?

Edison

No samozřejmě! Se známkami si nevystačíš. Známky nejsou až tak důležitý. Důležitý je UMĚT! Jak je vidět, vaše škola za moc nestojí.

Kelt

Ano, konečně dobrá otázka, která ukazuje, že ses nad sebou zamyslel a chceš se sebou něco začít dělat. Napřed se nauč dobře česky a pak třeba další jazyky, ale nemíchej to dohromady. Gramatika je důležitá, učí nás, jak se mají tvořit věty. Popros rodiče, aby ti místo her, počítače, mobilu a jiných věcí, které neumíš používat koupili Pravidla českého jazyka, mluvnici a trochu na sobě začni pracovat. A učit se je důležité pro každého, nejen v 11 letech, ale stále. Učíme se celý život.

Lotr2008

No ale my mame hodnou paní učitelku která rika ze sme moc šikovní tak jako s učitelkou se asi hádat nebudeš ze jo,?? Nebo ty si nějaký taky učitel??? To by pak bylo nejvic lol!! :DDD

aliendrone

Myslím, že máš šanci si vybojovat postup z pomocné školy pro "dis"mentály do té normální. A tam už určitě dvojku z ČJ mít NEBUDEŠ! ;) :D :D

hapiky

Gramatika je v pořadí až druhá. V první linii je známý výrok: Uč se synu moudrým býti!.
Dobrá gramatika se v životě vyplatí, ale na stáří ji stejně přestaneš ovládat(hlavně, když ji nebudeš celý život každodenně používat).
Já jsem byl necelých deset let v zahraničí a zapomněl jsem třetinu českých slov, o gramatice ani nemluvě.

JájsemRaibek

No nejdříve v otázce píšeš, že mš jedničky a zůčastňuješ se olympiád a nyní naopak píšeš, že máš dvojky. Tak čemu věřit? Navíc po přečtení této otázky si nejsem jist ani tou dvojkou.
Co se týče učení, tak to ti neublíží.

orwell

Jo, to udělej. A nevymlouvej se na nějaké „dis“. Za nás nic takového nebylo, byli je žáčci chytří, pak takový střed a blbí. Ty chytré dávali všem za příklad, „střed“ se toleroval a blbí byli biti. A to bys koukal, jak to funguje! No, a jak se říká „láska hory přenáší“, tak já říkám „vejprask hlavy otevírá“. Samozřejmě vejprask přiměřený! Kdybych při tom někoho zabil, koho bych pak učil, že jo.

nyjono

To, že jsi dis není omluva.

Edison

Na to, aby člověk poznal, co je učitel zač nemusí sám být učitelem. Na to do značné míry stačej jeho vlastní životní zkušenosti.

Edison

Aha.. hodná paní učitelka… Tak to je problém. V první řadě je to diletantka, který na vás a na tom, aby vás něco nauřila vůbec nezáleží. Přesně ten typ, co si odučí svý hodiny a kašle na vás… Navíc se evidentně honí za prospěchem svých žáků bez ohledu na to, že jejím posláním nejsou známky jejích žáků, ale něco vás naučit, což se evidentně neděje.

Dejte svoje výtvory tady přečíst svým rodičům. Pokud jim na vás záleží, budou usilovat o změnu školy.