Ametyst

Mám se bát šetřit energiemi, protože potom budu platit ještě víc?

Z logiky věci a z chamtivosti velkých firem mi vychází, že šetřit není nejlepší nápad.

Nejlepší odpověď
ten který je

Je to jako s vodou.Dvouslož­ková cena vody
Fakticky znamená, že neodeberete ani sklenici vody a za vodu přesto zaplatíte. Díky tomu se dá zveřejnovat informace o cenách tak, že se spotřebitelé neorientují v tom, kolik platí a nemají srovnání s vodárnami, kde cena závisí pouze na spotřebě vody. Prostě zaplatíte, i když nic nekoupíte.

Zdroj: https://pravda­ovode.cz/novin­ky/zaplatite-i-kdyz-nic-nekoupite/

Další odpovědi
Drap

Jistá obava je na místě. Nedokáži určit, spíš si myslím, že cenu rozpočítají na všechny. a všechna opatření, které nám vláda předkládá, a soustavně opakuje, žádná pomoc neni. Je to jen aby zavřeli lidem jak se říká hubu, ale myslím, že tentokrát to nevyjde.

Pepa25

Ne. Z logiky věci zaplatíte méně.

aliendrone

Učinit jakoukoliv (DOBROU!) ekonomickou prognózu je věc velesložitá a nezvládají ji ani experti za „standardních“ okolností a to i pokud mají relevantní a pravdivé informace. V okamžiku, kdy se ani jistotně NEVÍ, jestli současný český ekonomický schweinereien nepřejde ve stagfalci už vůbec ne. A pokud započítám takové okolnosti, kdy naše „skvělá vláda“ KDYKOLIV a OCHOTNĚ vrhne do oběhu další státní dluhopisy (aby byly prachy pro Ukrajinu/Ukra­jince), či případně zvýší deficit, tak je jasné, že stejně relevantně mohu věštit jaké bude počasí za 3 měsíce v 17:00 na Staromáku. :(

Na zrůdně deformovaném pseudotržním paskvilu (oligopolní trh) se lze spolehnout jen na růst daní a inflace. (A házet korunou si můžeme POUZE v otázkách míry tohoto růstu.)
Nicméně z dosavadních zkušeností na 100% vyplývá, že to tak VŽDY bylo (potažmo nižší spotřeba komodity se promítne v nárůstu její ceny, aby si monopol udržel zisky). Tedy předestřená obava JE NAMÍSTĚ! Není tudíž třeba se obávat kapitálových ztrát, akcie energetiky frčí a v nejhorším případě je tu ještě havloidní prasostát, aby zasáhl proti svým občanům a PŘINUTIL je platit! ;) :)

Gus_Fring

Zeptej se pánů Babiše a Okamury, ty ti určitě pomůžou. Anebo zajeť do matičky Rusy, ne? Tam je přece všechno lepší, ne?

da ny

Stále nás nabádají, že je potřeba šetřit (celá EU).
Příkladem, po celé roky je voda. Čím nižší byla spotřeba, tím více šla cena nahoru. Vodné, stočné a provoz čističek, energie, mzdy, zisky… náklady rostou. Při snížení odběru se cena navyšovala.
Úspora může být výhodou i trestem :/.
Je těžké odhadnout, co se bude dít. Kam se budou šplhat ceny výrobců, jednotlivých distributorů. Kde a zač budou nakupovat.