msi

Mám řidičák, ale dlouho jsem neřídil, mám si zaplatit několik hodin?

Zdravím,
mám od roku 2015 řidičák (na B), ale od té doby jsem za volantem neseděl, chci si kupovat auto, ale mám pocit, že už při zkušební jízdě bych se sotva dokázal rozjet, natož s autem odjet.
Je hodně blbý zaplatit si několik hodin v autoškole, když už papíry mám?

Nejlepší odpověď
dubraro

Kondiční jízdy jsou běžná věc, jestli pociťuješ potřebu, klidně si nějakou kup.

Další odpovědi
ivzez

Podle mne by to bylo rozumné,
proto také autoškoly kondiční hodiny nabízejí.

Kepler

Já bych to považoval za vyhozené peníze. Osobně jsem si sedl za volant až 15 let po získání ŘP a nedělalo mi to potíže. Pokud si nejsi jistý v kramflecích, tak ukecej zkušenějšího kamaráda ať jede s tebou a vyzkoušej si to nejdříve na nějakých odlehlejších a méně frekventovaných silnicích.

Dochy

Instruktor je zkušenější než většina kamarádů dohromady. Pokud se necítíš sednout rovnou sám za volant, klidně si tu kondiční jízdu kup. Podle mně to smysl má. A myslím, že je možnost se dohodnout jak na jízdě s autem autoškoly, tak potom na jízdě ve vlastním voze.

aliendrone

Je fuk (podle mne), jestli si koupíš kondiční jízdy nebo tě do toho znovu vpraví někde kámoš/ka. Hlavní je si upevnit jistotu, že to v reálném provozu dáš. Pokud se to nepodaří, tak i sebelepší instruktor je k ničemu. :)