BENYTA

Mám právo požádat jako občan na obecním úřadě?

Požádat o náhled do rozpočtu a projektu obecně prospěšné akce – kanalizace a čistírny odpadních vod – vidět předem rozpočet a projekt?Nebo kdo mi to může,nebo musí umožnit?Nejsem zastupitel obce,vše se řeší za „zavřenými dveřmi“.

Odpovědi
člověk

Podle mne ,jsou podle zákona poviní toto udělat,jen zaškrtají nějterá jměna a data aby ctili zákon na ochranu osobnosti,pokud na ten projekt byla vyhlášena tajná soutěž,tak vás mají plně informovat po ukončení,
A pokud ne,tak si založte vlastní stranu a běžte na podzim do voleb pak budete v zastupitelstvu,u nás se to dělá běžně.

NickD

Na požádání vám to samozřejmě musí umožnit.Základ těchto informací by měl být i na veřejné desce OÚ.