agentpv

Mám používat TO, nebo FOR ve větách typu: „Which platform do I need for Manchester?“ (je to fráze?)…?

A tady se třeba na různých stránkách oběvuje TO: „What time's the next bus to… ?“ A díky.

Nejlepší odpověď
quentos

Použije se TO, ale větu je třeba přeformulovat. V tomto případě do toho obvykle nezahrnují sebe, ale ten vlak:
Which platform does the train to Manchester leave from? (Tedy: Ze kterého nástupiště…?)
Ta druhá věta (v popisu otázky) je zcela správně, je to jako naše české „do“ (autobus do…+město).

Další odpovědi
Ametyst

Obojí je správně. „For M.“ se totiž používá jako zkrácený tvar pro „Which platform do I need for a train to M.?“