Mam otazku, ktera mne

vrta v hlave delsi dobu.Kolik je druhu kalendaru,kdy se vubec vyskytl jako prvni a co bylo jeho soucasti u vzniku?Jsem posedla kalendari,rekla bych ze je i sbiram,nektere jsou fakt nadherne,nejstarsi mam z 1949roku.Dekuji

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že dostatek informací o historii kalendářů najdete na uvedené stránce.

Zdroj: http://homel.vsb­.cz/~hom50/RUZ­NEPUB/KALENDAR/HIS­TKAL.HTM

Další odpovědi
člověk

tak to nemáte nic moc staré,o sto let dříve vycházely kalendáře celoživitní,protože čtení bylo drahé,
jinak co já vím tak velmi podrobné kalendáře i s pohybem hvezd,jsou v některých piramídách
to znamená několik tisíc let staré,
DOPORUČUJI,UDĚLEJTE SI ZNÁMÉ VE ZBĚRNĚ STARÉHO PAPÍRU,NEBO NA TŘÍDIŠTI ODPADŮ,DIVILA BYSTE SE CO SE TAM DÁ NAJÍT
JÁ JSEM TŘEBA ZÍSKAL PRVNÍ ČESKÉ VYDÁNÍ BIBLÍ ČESKÉ Z ROKU 1842