Avatar uživatele
anonym

Mám nějakou povinnost?

Dobrý den, syn se včera popral na diskotéce, tedy popral, prostě byl napaden skupinou mladíku, začal se bránit a jednomu vyrazil zub. Sám je dobitý jako kůň,,k lékaři nechce.
Zajímá mě, jestli jako matka nezletilého mám povinnost to hlásit na Policii? Na FB jsem viděla, že se domlouvají, že si ho najdou a zbijí ho znovu. Jsme z vesnice, syn se bojí jít i ven, ale já mám obavu, že když zavolám Policii, tak ta že nic neudělá a iniciátoři budou ještě zuřivější.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? blesk26, iceT před 4799 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
atriplex

Ve smyslu trestního práva nemáte žádnou povinnost. Policie vás za nic trestat nebude, pokud by se to náhodou dověděla. Otázkou je, zda by policie nedala podnět sociálce k prověření, ale to je věc druhá. Otázkou také zůstává kolik synovi je let. Zda je mu víc než 15 nebo víc než 18. Pokud je mu víc než 18, tak do toho nemáte co mluvit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Máte povinost ke svému synovi. Pokud byl skutečně napaden a jenom se bránil a v zhledem k tomu že iniciátoři chystají další napadení, doporučuji obrátit se PČR. Jinak celý incident může narůst do závažnějších problémů.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Vaší povinností bylo nepouštět nezletilého syna v noci ven!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fidel

Pokud vašemu synovi nebylo 18, doporučuji ho dokopat k lékaři a podle výsledku od doktora zvážit, zda na útočníky nepodat trestní oznámení na podezření ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví, příp. těžké ublížení na zdraví a také rvačka.

Když už nic, útočníci (a jejich rodiče) se docela leknou, když jejich synka odvezou na policii k výslechu a příště si rozmyslí, jestli dají vašemu synovi přes hubu.

Ještě si ověřte, jestli váš syn pil alkohol (a jak moc) a kdo konflikt začal.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek