Lgee

Mám nějakou mentální retardaci?

Pokud mám tyto problémy
Mám středně zhoršenou zručnost.

  • Mám poruchu myšlení

Ano napsal to sem už Tokio přečetl sem si to a zjistil sem že mám tyto 2 problémy.
Nutno podotknout že mám jen lehce podprůměrné IQ i když to někdy na moje otázky a odpovědi nevypadá
A v testu mi vyšlo 102 IQ.

Odpovědi
Rokio

Žádná retardace

Oficiálně retardace začíná u IQ, které nižší než 70 bodů, takže z toho plyne, že nemáš mentální retardaci.

Pokud jde o tvoje IQ, tak mírně podprůměrné IQ je pod 90 bodů, ale rozhodně je vyšší než hraniční IQ (poznámka: hraniční IQ = IQ o hodnotě 70 bodů). Při nejhorším je tvoje IQ v subnormě.

Jinak mám dvě připomínky:

Zaprvé, velmi lehká mentální retardace neexistuje. Správný výraz je mírná mentální retardace neboli subnorma. Tyto dva výrazy nejsou ovšem synonymem pro mentální retardaci, nýbrž pro předstupeň mentální retardace.

Zadruhé, neříká se extrémní mentální retardace, ale hluboká mentální retardace, což vyjadřuje IQ pod 20 bodů.

A ještě bych chtěl nakonec dodat, že nejsem Tokio, ale Rokio.

ivzez

Extrémní retardace

Mám pocit, že „extrémní retardací“ tady trpí každý,
kdo netuší, že tyto otázky patří odborníkům…

dubraro

Žádná retardace

Manuální zručnost nemá s ev. mentální retardací nic společného. Nešikovnost univerzitních profesorů je legendární.
IQ okolo 100 je normál, standard, průměr. Žádná retardace.