Rokio

Může chodit k psychiatrovi i ten, kdo nemá duševní poruchu?

Mně klinický psycholog prohlásil za duševně zdravého (v papírech mám napsáno: bez známek psychotické dezintegrace) a přesto chodím k psychiatrovi.

DŮVODEM, PROČ CHODÍM K PSYCHIATROVI, NENÍ STABILIZACE MÉHO ZDRAVOTNÍHO STAVU, ALE CHODÍM K NĚMU POUZE PROTO, ABYCH POBÍRAL INVALIDNÍ DŮCHOD.

poznámka: Toto není trestný čin. Já pouze podporuji, abych byl ovlivněn pomluvou na moji osobu a využívám toho ve svůj prospěch.

poznámka2: Dále mám např. v papírech napsáno: středně těžké postižení páteře (v tělocviku mírně nadprůměrný), mírná mentální retardace (škola mi jde velmi dobře), hyperaktivita (se soustředěním nemám problémy).

Odpovědi
eleonnore

Rozhodně můžeš. Lidé berou psychiatry jako nějaký vyšší stupeň nad psychology nebo psychoterapeuty. Rozdíl mezi nimi je ale pouze ve vystudované škole. Psycholog je „filozof“, psychiatr doktor.

Sama jsem k jednomu chodila, s depresí. A znám o spoustě lidí, kteří k nim chodili s méně závažnějšími trablemi. Někdo jim umřel, měli trápení v rodině, podzimní chmury ad. Deprese je duševní nemoc, nikoliv porucha (tou je například histrónská porucha osobnosti a další).

Ostatnímu jsem příliš neporozuměla, proto se v tom raději nebudu šťourat.

Kelt

Myslím, že může. A může to být jako druh prevence. Člověk má nějaké problémy a určitým způsobem na to reaguje, konzultace s odborníkem může pomoci , bez pomoci by mohlo dojít třeba k tragédii. Do lidské duše nikdo nevidí. A své důvody, zdravotní ani sociální tu nemusíš uvádět.

dubraro

Každý má nějakou duševní poruchu…

ivzez

Psycholog není lékař, nemůže diagnostikovat,
tedy ani nikoho prohlásit za duševné zdravého.
To vše může jenom lékař → psychiatr.

V tvém případě se psycholog vyjádřil ke známkám
psychotické dezintegrace, což zdaleka nezahrnuje
všechny duševní poruchy nebo nemoci.

Mýlíš se i v dalším:
Důvod, proč chodíš k psychiatrovi, JE zlepšení
a/nebo stabilizace tvého zdravotního stavu.

Invalidní důchod by ti nepřiznali, kdybys byl zdráv.
[ID ti byl přiznán, nikoliv proto, že chodíš k psychiatrovi,
ale kvůli ztrátě určitého procenta pracovní schopnosti.]

Mc Merkurion

… k lékaři (jakémukoliv), od kterého pobíráš ID, chodíš na pozorování, že jsi v pořádku je většinou důsledkem léků, co se týče psychiatrie, je to dosti těžký, člověk je naprosto v pořádku a pak stačí maličkost a už se veze …

… TO, ŽE JSI ZDRAVÝ, SI MYSLÍŠ JEN TY, A DŮKAZEM JE STÁLE ONO, ŽE NAVŠTĚVUJEŠ PSYCHIATRA A DOSTÁVÁŠ ID … protože, papíry na hlavu máš ty, o čemž si tady některými svými otázkama přesvědčil … nemusíš se omlouvat, ani nevíš, kolik lidí má papíry na hlavu a jsou naprosto normální (já osobně jich znám dost) …