zjentek

Mám nárok na bezplatný Microsoft Office?

Tak jsem si nakonec i já bezplatně upgradoval Win 7 na Win 10, což je dnes zcela běžné a normální. Provedl jsem „čistou“ instalaci, tzn. bez zachování uložených dat a nastavení na disku, kdy se volí možnost smazaní/formátování disku a zcela nová instalace. Win 10 krásně běží, no a teď mu chybí celkem zásadní součást a to MS Office. Protože vím, že stařičký Office 2007, který na Win 7 pracoval, by na novém systému nepracoval správně, nemám zájem ho tam ani instalovat. A otázka zní:

Mám nárok na nějakou vyšší verzi MS Office ZDARMA v rámci mého jaksi pozdního upgradu na Win 10?

Nejlepší odpověď
ivzez

Proč by MsOffice 2007 neměl v Desítkách správně pracovat,
když mi v nich bezchybně pracuje MsOffice 97?

Jestli máte k platnou licenci, zkuste svou verzi nainstalovat.
Koneckonců Vám MS prodal doživotní licenci > proč byste teď měl kupovat novou?

Další odpovědi
led

MsOffice 2007 pracuje aj vo Win10 bez problémov. Ak máte licenčné číslo, kľudne si to nainštalujte. Pre bežnú prácu stačí.
Reklamné triky o nevyhovujúcom MsOffice2007 vo Win10 neverte. Používam ho aj v „desiatkách“

PS
ivzez, v diskusii je odkaz na preinštaláciu do win10

mosoj

MS Office lze koupit občas, legálně v tzv. druhotném prodeji. Před měsícem jsem koupil 4 licence kompletního balíku MS Office 2016. Dvě licence jsou již nainstalované a vše běhá bez problémů. Licence je vázaná na počítač a je doživotní!
https://aukro­.cz/office-2016-professional-plus-cz-pc-999-kc-akce-6931673706?gc­lid=CjwKCAjwqML6BRA­HEiwAdquMnTJsO3MpPSmG­F9r4RaJ7xSXkx3NU9A­eQ3u5KsyDD9_8ZJR5LzCN­ojxoCCtIQAvD_BwE
Vůbec se nejedná o operační systém, ale v případě že na př. obdržíte tabulku vytvořenou v MS novějšího typu než máte nainstalováno a jsou využity funkce které starý Excel neumí je domalováno. Transformace do starého excelu již není možná. Můj případ!!

Schluker

Odpoved je jednoducha: ne. MS se vsemozne snazi, aby si uzivatele platili Office 365. Po uplynuti trial verze lze jiz jen za poplatek.

Nassin

Máš dvě možmnosti.Používat zkušební verzi a nebo si ji koupit.Někde ji prodejci dávají k novému pc nebo noťasu,ale tuším že je na rok.

led

mosoj, "obdržíte tabulku vytvořenou v MS novějšího typu než máte nainstalováno a jsou využity funkce které starý Excel neumí je domalováno. Transformace do starého excelu již není možná. " tu ro riešim pomocou bezplatného Libre office (open office). Pokiaľ ide o dokument, ktorý adresát môže len čítať, posielam to ako súbor .pdf

mosoj

Je vidět, že jste se se složitější aplikací v Excelu ještě nesetkal. Také mám nainstalován Libre Office 7.0, Nicméně tabulku, kterou mně poslal můj dodavatel zboží právě neuměl !!! Tabulka obsahovala skladové zásoby zboží ( cca 2000 položek) včetně cen a všechny možné vazby na objednávky a dopravu, včetně ukázek na Youtube. Tabulka po otevření automaticky aktualizuje stav zásob na skladě. k okamžitému stavu. Aktualizaci nezvládl ani Officce 2007 ( přímo to hlásil), načeš,vůči MS očesaný, Libre Office.

ivzez

Desítky se aktivovaly po připojení na internet samy, nebo jste pro jejich aktivaci musel něco udělat?
(Řeším střejný problém a zatím se trochu bojím do instalace Desítek pustit.)

zjentek

Pokud v začátku instalace zvolíte možnost zadat lic. klíč později, systém se během instalace ani po ní SÁM ONLINE NEAKTIVUJE. Vaší povinností bude do vyhledávacího pole nově nainstalovaného systému zadat výraz AKTIVACE a zde systém sama aktivovat vložením platného licenčního klíče. Taky jde o to, co za obraz/image Win 10 máte, protože jestli chcete mít jistotu, že váš klíč do nově rozbaleného systému zapadne jak ulitý, tak použijte tento zde>>> https://www.mi­crosoft.com/cs-cz/software-download/windows10 , nejlépe nasosat iso na flash disk – s ostatním zkušenosti nemám a NECHCI mít! (; Myslím si (ale jde jen o jakýsi můj SILNÝ POCIT), že máte před upgradem na win 10 formátovat hard disk ve stroji s vaším licenčním štítkem, čili všechna data si zálohovat jinam a provést tzv. „čistou“ instalaci, bo jsem přesvědčen (ale FAKT NEVÍM PROČ (;(; ), že pokud tak neučuníte (a necháte na disku sedmy a další marast, se zlou se zde později potážete. (;

led

Reinštalovať bezplatne možno len win7 na win10.
https://www.zi­ve.cz/clanky/tip-upgrade-na-windows-10-ze-starych-sedmicek-stale-funguje-a-je-zdarma/sc-3-a-202507/default.aspx
https://www.zi­ve.cz/clanky/tip-upgrade-na-windows-10-ze-starych-sedmicek-stale-funguje-a-je-zdarma/sc-3-a-202507/default­.aspx?artcommen­ts=1

zjentek

Prý jdou v pohodě i osmičky a 8.1, nebo co to bylo… prostě všechny od sedem až po desítky.

elkon

Samy se neinstalují. https://suppor­t.microsoft.com/cs-cz/help/3159635/win­dows-10-update-assistant