dust8

Bude Windows 10 skutečně posledním Windowsem napořád?

Nejlepší odpověď
Kepler

Já bych těm týpkům od Windows moc nevěřil. Čím vyšší verze, tím vyšší nároky na HW (a tím lepší kšefty pro windows i výrobce železa). Můj PC se 4 GB RAM by zvládl i win10, ale už na ně kašlu. Hlavně proto, že jsou pořád zranitelnější viry i další havětí. Přecházím z win7 na některý klon Linux – OS zdarma.

Další odpovědi
anonym

Sám microsoft to sám oficiálně tvrdí. Windows 10 jsou poslední verze windows. Dál bude posílat už jen jejich pravidelné aktualizace a tím je udržovat v kondici. Viz: https://www.the­verge.com/2015/5/­7/8568473/win­dows-10-last-version-of-windows

Je to ale samozřejmě nutné brát trochu s rezervou protože každou tu aktualizaci de fakto můžete taky chápat jako další verzi windows přesto že microsoft opustil číslování 11 a výš …

Edison

Určitě ne! Vščechno se vyvíjí, i požadavky na HW i na schopnosti OS. Otázkou tedy je něco docela jiného: Jestli následující OS od MS bude pořád za peníze. Třeba si vezmou příklad třeba od Macka… Jendou si koupíš stroj s OS a od tý doby máš všechny nové opravy, aktualizace i nové OS prostě v ceně.

anonym

Kdyby si microsoft bral příklad „z Maca“ vznikl by tu další dokonale uzavřený ekosystém s brutálně předraženým hardwarem od jednoho jediného výrobce … ty nám teda přeješ pekné vyhlídky 🙂 Mac rozhodně není optimální směr.

Edison

Tak si najdi nějaká srovnání. A zjistíš… mno… však uvidíš., Nebudu tu dělat reklamu.

anonym

Nemluvě o tom že by se microsoft nejdřív musel prosadit jako dominantní prodejce hardwaru na PC platformě aby k takové změně licencování mohlo dojít což je naprosté sci-fi. JE dobře že je trh PC naopak liberalizován a výrobce OS ho neovládá i jako dodavatel HW. To je proti ekosystému Applu naopak veliká přednost na straně PC o kterou by nemusel přijít.

Edison

Vtimp je v tom, že uživatel si chce koupit výrobek a chce, aby fungoval. Nemá zapotřebí každou chvilku přemejšlet o výměně HW jen proto, že si to usmyslí výrobce SW, nebo nedej bože OS. Navíc kupovat pořád nanovo nejen ten HW, ale i OS a k tomu SW… Takhle to být prostě NEMÁ.

anonym

Nerozumím, tvrdíš že uživatelé Mac neupgradují hardware ? Hmmm.

anonym

Navíc nechápu proč vůbec zmiňuješ platby za upgrady, pokud vím tak smyslem finální verze windows 10 je právě to že za další velké upgrady se logicky platit nebude, budou chodit jen zdarma dostupné aktualizace a microsoft svůj business model postaví právě na prodeji oem licencí pro každý kus hardwaru s tím že aktualizace pak budou zdarma po dobu jeho životnosti.

Vojta24

Vážně ? ty jsi čím dál tím větší komik člověče ? Vidíš si vůbec do úst ? … ty vlastně říkáš že uživatelé Meca neupgradují hardware protože to nepotřebují tkaže asi mají pořád jen nějaký 1GB RAM, rozhodně nepoužívají SSD disky že ?… ty už fakt mluvíš z cesty.

Vojta24

kupují nový HW úplně stejně jako uživatelé PC protože i každá verze MacOS je HW náročnější než předešlá. To je běžný vývoj. Apple k tomu má navíc velmi silnou motivaci protože spolu s OS uživatelům sám ten nový hardware i prodává což microsoft nedělá a tak je u něj ta motivace uměle zvyšovat nároky OS výrazně slabší – neměl by z toho přímý profit.