ricco

Mám mercedes A 170 CDI, rok výroby 2003. Můžu po nastartování motoru hned jet, nebo by se měl motor zahřát na volnoběhu?

Nejlepší odpověď
Schluker

Hned vyjet a klidnou jizdou zahrat. Motor do zahrati na provozni teplotu moc nevytacejte ani nezatezujte. Stanim na volnobeh by dochazelo ke zvysenemu opotrebeni – zvlast kvuli snizene ucinnosti mazaci soustavy.

Další odpovědi
quentos

A otázka zní jak?

Kepler

Ano, zahřívání motoru na volnoběh a stáním na místě je nesmysl. Leda by sis chtěl uvést dřív do provozu teplé ofukování zamrzlých skel, ale na odmrazování jsou i účinnější metody. Můžeš hned vyjet, ale nechtěj po motoru hned větší výkon. Pěkně piánko a nedávat hned velké knedle.

dubraro

Moderní auta nevyžadují zahřívání motoru před jízdou. Není ale dobré ani hnát studený motor na plný výkon, to vede mnoha způsoby k jeho předčasnému opotřebení.