PanDA2702

Proč si můj mobil Xiaomi Redmi X4 myslí, že jsou v něm sluchátka, i když jsem je vyjmul?

zdravím, mám jeden malinký problém s mobilem nevím proč, ale můj mobil (Xiaomi Redmi X4) si furt myslí, že jsou v něm sluchátka, ikdyž jsem je už vyjmul. Nemužu poslouchat hudbu přes reprák, protože si to prostě myslí, že jsou v něm sluchátka, takže nemužu ani mluvit s volajícím, co mi volá apod. Furt se mi ukazuje ikonka, že mám připojená sluchátka, a nechce zmiznout, nevíte, proč to tak je?

Nejlepší odpověď
magorvkleci

Může to být mechanická závada, zlomený pružný kontakt v konektoru nebo zkrat na připojení konektoru. Taky chyba software, ale restartovat / resetovat jsi to snad zkoušela.

Další odpovědi
Pruzkumnik

zkus zasunout/vysunout sluchátka
restartovat mobil
ještě můžeš zkusit aktualizovat software(xiaomi jak známo hodně pracuje na svém miui, a občas se nějaká ta chybka vyskytne, ale většinou se rychle opraví)
pokud nic z toho nepomůže, tak reklamace

Roup

Já měl stejný problém, při tomhle modelu http://cintek­.cz/mobily/xi­aomi-mi-6-6gb-128gb-ceramic jediné co mi pomohlo bylo aktualizovat software. Kamarádovi zase pomohlo zapojit a vypojit sluchátka. Zkus obě varianty a dej potom vědět v čem byl problém.

led

občas sa lepia kontakty, stačí malé mikroznečistenie a kontakt ostáva rozpojený aj po vybratí konektoru (niekedy to býva mastnota prstov)