Skinn3r

Mam 2 otazky o vesmiru , co si o tom myslite ?

  1. Co si myslite o nahode vzniku zivota na nasi zemi ? Mam na mysli tu velkou nahodu ze tu mame dostatecne silny magneticky pole , vodu , atmosferu , vsechny potrebny latky pro vznik zivota ,udajne i kdyby sme nemeli mesic zivot tu neni mozny , presna vzdalenost od slunce ,vzdyt tohle stesti nema zrovna kazda planeta . Jestli vubec nejaka .
  2. Ta nase nesmyslna honba za materialistickym svetem a resenim nesmyslnosti ktery tu jsou jen kvuli lidem co si mysli ze sou neco vic a nechce se jim delat tak vyuzivaji lidi jako obycejny zvirata (vlada,podnikatele atd) . Vadi mi celkem tohle vyuzivani a taky ze pokud sme z jednoho DNA i se zviratama tak sme vlastne vsichni pribuzni , ale rozhodne se tak nechovame . Kdyz sem jezdil den za dnem na kole tak sem si uvedomil ze vlastne vidim kazdej den to samy a druhej den uz si to stejne pomatuju jen tak matnĕ i kdyz to byl nadhernej vylet takze nic materialistickyho nema smysl . Tim se chci zeptat na otazku nabozenstvi jestli si myslite skrz tuhle mini úvahu je Bible a dalsi mozny knihy ,stavba pyramid je vsechno delany z nudy ze nemeli co delat nebo na tom i neco bude ? A kam by vlastne ty vyspele narody jen tak zmizeli ?

Odpovědi
arygnoc

No, už sa stalo. Sme tu.
A zatiaľ sa nám darí celkom úspešne tú náhodu pomaly rušiť.

Itter

  1. No, vlastně ty podmínky pro život nejsou tak důležité. Existuje bakterie, která dokáže vyměnit uhlík v molekulách svého těla za nějakou jedovatou sloučeninu (amoniak nebo něco pro člověka silně toxického). A hromady dalších živočichů, kteří přežili tam, kde jsou jiní zcela bez šance. Nejhorší je podle mě začátek → vytvoř správné nukleové kyseliny a ty už se přizpůsobí prostředí (na kterém budou následně závyslé).
  2. Z nudy? Ne, řekl bych, že to vzniklo na jevech, které si lidé nedokázali vysvětlit a dnes to spíše přežívá díky morálním zásadám a zvyklostech, které jsou ve svatých knihách popsány.

Na zánik vyvinutých národů bych to taky neviděl – s bičem a dostatečným množstvím otroků dokážete dostat dost síly na stavbu pyramid, měst,… – řekl bych, že jsme jejich velmi, velmi,… vzdálení potomci :)
A materialismus – různé věci a peníze sice štěstí nepřinesou, ale můžou mu velmi napomoct.

Ptal ses, co si myslíme tak tu máš můj názor.