pxtxxcv

Majitel poškozené věci.

Jaký je postup v případě, že není zjištěn majitel poškozené věci? Spáchal jsem přestupek proti majetku a majitel té věci nebude nejspíše zjištěn. Jaký bude tedy další postup v řízení? Díky za pomoc.

Odpovědi
klumprt

To, že není znám majitel poškozené věci, nebrání tomu, aby byl přestupek projednán. Pokud by se ovšem ukázalo, že věc patří ve skutečnosti vám nebo nějakému vašemu známému či příbuznému (osobě blízké), tak by to představovalo významnou okolnost pro přestupkové řízení. (viz § 68 zákona o přestupcích).

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/prestupky/cas­t3.aspx