tomtom.b

Mužů být odsouzen za věc kterou jsem nespáchal,ale poškozený uvede ,že má na mě podezření a já nebudu mít alibi?

Nejlepší odpověď
gecco

V našem právním systému je zakotvena presumpe neviny, takže žalobce musí prokázat tvou vinu, ty svou nevinu prokazovat nemusíš.
Na druhou stranu – justiční omyly se stávají.
😉

Další odpovědi
klumprt

Podezření poškozeného bez reálných podkladů k prokázání viny nestačí. Pokud je takové podezření naprosto bezdůvodné (např. poškozený má „jen takový dojem“), nepůjde ani o nepřímý důkaz.