mosoj

Mají vytěžená ložiska po ropě a plynu vliv na zemětřesení ?

Nejlepší odpověď
MK44

  1. Vytěžená hlubinná ložiska se „sesedají“, ustupují tlaku okolních hornin a tím mohou zemětřesení působit.
  2. Seizmické vlny se šíří hmotou v závislosti na její hustotě. Tyto vlny pak mohou spustit proces zhroucení vytěžených prostor a tím způsobit další lokální škody.

Další odpovědi
Míla23

Že se litosférycké desky posouvají, žecestují dnes už víme. Díky nim i hory uvidíme a vzácné rokliny. Věřím, že těžbaby neměla desky zasáhnout, avšak kde je Pravda..... Myslíš že jsem od ní daleko, nebo blízko??