Palpatine

Mají u ústních maturit nějakou úlevu studenti trpící sociální fobií?

Mají studenti trpící prokazatelně sociální fobií nějakou úlevu (jako delší čas, jiné tempo, atd) u státní maturit a to konkrétně u ústních zkoušek? A jestliže nemají, měli by podle vás mít? Přece jen jde dost velkou nepříjemnost, za kterou dotyčný ani nemůže a může mu to dokončení maturity dost zkomplikovat.

Odpovědi
Edison

Dobrá otázka. Na školu, školský úřad, případně ministerstvo.

aliendrone

Jestli dnes mají nevím, jestli by měli mít, tak NE! Maturita je ZKOUŠKA, která má prověřit schopnosti zkoušené osoby. A to za určený čas! Pokud NEZVLÁDÁ v požadovaném čase, (je fuk z jakého důvodu), NEMÉL by projít.

To už bychom mohli mít slepé řidiče MHD (oni přeci nemohou za to, že jsou slepí)! Změníme pravidla silničního provozu, aby si takový řidič autobusu MHD mohl cestu bezpečně „osahat“ slepeckou holí? Neblázni!!!

K čemu je absolovent s maturitou, na kterého máš (právě díky jeho úspěšné maturitě) určité nároky/očekávání, kterým on NENÍ schopen (z jakéhokoliv důvodu) dostát? To už můžeš od podmínky „s maturitou“ rovnou odstoupit a zaměstnat nekvalifikovaného degeše – výsledek je stejný! Prostě bys popřel celý SMYSL maturitní zkoušky!!

Palpatine

aliendrone Jenže sociální fobie se dá léčit. Slepota ne. To je sakra rozdíl. Kromě toho lidé se sociální fobií mohou být velmi chytří a ve své oboru úspěšní. Vždyt kolik je vědců, kteří tímto trpí a ve své práci se přesto uplatní?

Mc Merkurion

… když se dá léčit, tak ať se léčí a nežádá úlevy !!! … už takhle začíná bejt matura fraška …

aliendrone

Jenže jenže! Život NENÍ spravedlivý, každý má to svoje. Chceš-li, klidně si zaměstnej absoloventku střední ekonomické školy, která bude výplatu jednomu zaměstnanci počítat celý den! To je TVOJE právo, které respektuji. Tvoje firma, tvoje zodpovědnost i tvoje pravidla. U mne by neměla šanci. :D

BTW – ukaž mi JEDNOHO z těch vědců, trpících sociální fobií, kteří NEZVLÁDLI udělat maturitu, jako ti „normální“. ;) :D :D