dmatejek777

Mají tlačítka na přechodu pro chodce nějaký význam? Skutečne fungují?

Doplňuji:
Já ty tlačítka nemačkám a zelená stejně padne tak jako tak

Nejlepší odpověď
Lorrien

Ano, obzvlášť na frekventovaných ulicích, kde přerušení dopravy zelenou pro chodce, i když tam nikdo nestojí, by způsobilo trvalé zpomalení. Tudíž, pokud se tam postavíte na přechod a nezmáčknete tlačítko, zelené se nedočkáte.

Další odpovědi
led

Sú 2 typy tlačítka na povolenie prechodu chodca.
1 – tlačítko s označením slepého chodca s paličkou s akustickým signálom
2 – tlačítko pre „chodeckú zelenú“
Obidve pracujú na princípe – po stlačení sa zaradia do prepínacieho cyklu semaforu a pri najbližšom prechode do nového cyklu dajú zelenú pre chodca a zmenie akustický signál. Potom pokračujú ďalej v cykle bez zelenej pre chodca.
Nemá význam „opakovane nervozne mačkaním urýchľovať cyklus“ Prvý impulz stlačenia dá pokyn pre zaradenie do cyklu a nasledujúce sa „nerátajú“. Zaraďuje sa opäť až prvé stlačenie tlačítka po vyradení zelenej pre prechod chodca z prepínajúceho cyklu.
Skutočne to funguje. Preto nemá význam stlačiť a hneď prebehnúť na červenú, potom „prázdna chodecká zelená“ zbytočne zdržuje autodopravu.

lukas.zmizik

ano fungují…a je docela hloupost si to představovat tak, že po stisknutí chodci ihned naskočí zelená… protože auta jezdí furt a semafory musí v nějakém cyklu upravit křižovatku ku prospěchu chodce a nejde to zkrátka hned…žeby autům v nějakém směru blikla zelená, sekundu potom stiskl chodec tlačítko na přechodě a hned na to by jim skočila červená – né, to opravdu nejde…

Hamon

Ne, tlačítka na přechodech nemají žádný význam, proto se na ně neumísťují. Mají význam na semaforech u přechodů a proto se tam umisťují.
Mimochodem, existuje speciální tajný kód, sekvence krátkých a dlouhých zmáčknutí, jak si zeleného panáčka přivolat okamžitě, bez čekání. Je to třeba pro oficiální delegace, aby si ochranka mohla přivolat zelenou a nemusela chráněnou osobu zdržovat na přechodu, kde by mohlo dojít k atentátu.

Zdroj: www.hoax.cz ;)

Krakis

Zelená ti padne vždycky 🙂 ,to tlačítko zkracuje interval zelený pro auta.

Beer4Real

No určitě nefungují, proto se tam montují že jo :)

nikolqa.o

V Tachově ( v Plzeňském kraji ) sice jsou tlačítka dlouhou dobu, ale byli mimo provoz.. Teprve ( nedávno ) po té, co je vyměnili za nové došlo k jejich zprovoznění.. Vím to proto, že z boku těch starých tlačítek byl kulatý otvor a dovnitř šlo vidět ( nic tam nebylo ).. :D A nutno říct, že byla tato nefunkční tlačítka umístěna na celkem rušné křižovatce.. A i přesto že na přechodu nikdo nestojí, zelená pro chodce tam stejně skočí a kolona aut, která čeká na zelenou je někdy opravdu dlouhá…
Doplňuji:
K tomu čas té zelené pro auto z té jedné strany je opravdu krátký a na jednu zelenou stihnou projet tak tři auta ( to je fakt ale jen na té jedné straně – tam, kde bývají kolony nejdelší – cesta z centra města :D ) na ostatních stranách je doba zelené delší.. Prostě je to trochu nahlavu.. :D :D

anonym

Oni jsou i pro řidiče, musí stisknout pro zelenou http://www.au­torevue.cz/uni­katni-semafor-pro-ridice-zelena-jen-na-tlacitko.
Kdysi jsem četl, pokud použiješ správnou kombinaci, je to velmi rychle, to naskočení zelené pro chodce (př: 1× krátce, 3× dlouze).
Doplňuji:
http://techne­t.idnes.cz/vla­da-tajila-kod-pro-prechazeni-na-zelenou-rozlustili-jsme-jej-p71-/tec_technika­.aspx?c=A070330­_131144_tec_techni­ka_kuz 😁

kelley

„Prázdná“ chodecká zelená na samostatném přechodu uprostřed ulice dopravu skutečně zdrží. Pokud je ale takové tlačítko normálně na přechodu u křižovatky řízené světelnými signály, jeho smysl jsem nepochopil. Dokonce jsem viděl i křižovatku, kde pro odbočující auta blikal žlutý symbol chodce i když nikdo tlačítko nestiskl a svítila pro chodce červená…

Hamon

Ten tajný kód je samozřejmě nesmysl, proto jsem zdrojoval hoax.cz. Snad se toho nikdo nechytne.

led

Ale veľa ľudí si myslí, že oni ten kód odhalia.