Blaide

Mají takhle správně vypadat brýle s antireflexní vrstvou?

Odpovědi
odik

Vše je v „pořádku“. Antireflex pouze zeslabuje odlesk a ten má pak nádech do zelena (Váš případ) nebo do modra. Bez něj by to v této světelné situaci bylo ještě horší.

Edison

Antireflex nepoznáš podle toho, jak moc odráží, ale jak moc při průhledu vznikaj odrazy na druhym a dalším přechodu prostředí a podle toho, jak světlo bodového zdroje bude „rozplyzlé“ na té první vrstvě. Tedy jestli je při tomto pohledu odraz jen jeden, je to naprosto v pořádku. Horší by bylo, kdyby byl jakoby zdvojený, ten druhý by byl právě od toho druhého přechodu prostředí.