agentpv

Mají stejný význam věty: „He lives anywhere near the square.“ a „He lives somewhere near square.“?

překlad: Žije někde (kdekoliv) poblíž náměstí. Já bych použil somewhere ale stránky s AJ které jsem pročetl tak mně trochu sebrali jistotu. Díky a hezké Velikonoce

Odpovědi
Tw!st

Použil bych jednoduše He lives near the square.

quentos

Vůbec ne. S anywhere to nedává smysl. Sáms to správně přeložil: „Žije kdekoliv poblíž náměstí.“ … jak může někdo žít „kdekoliv poblíž náměstí“?
(Která stránka tam použila anywhere? To by mě zajímalo…)