Mají i jiné jazyky víceslovné číslovkové výrazy jako je třeba dvacet dva – dvaadvacet?!

Nejlepší odpověď
arygnoc

určite.
napr v angličtine sa dlhé 1962 – one thousand nine hundred sixty-two skracuje na nineteen sixty-two (počet storočí+rok – i keď to teda nie je práve jedno slovo).

takisto i maďarčina delí letopočet na dve slová (počet storočí+rok) – ezerkilencszázötven hatvankettő (1962)

;-Q

Další odpovědi
Dochy

Tak tuhle konstrukci máme (pokud se nemýlím) převzatu z němčiny, kde to není možnost (jako u nás) ale pravidlo pro čtení číslovek. Skupina číslic v rozsahu 21–99 se vždy čte obráceně, jako třeba 32 se čte jako dva-a-třicet. Jestli je tato možnost i jinde netuším.

isteron

V železničnej doprave máme predpisom určené presné vzory na vyslovovanie, najmä v telefonických hovoroch pre čísla vlakov, ktoré môu byť až 6 miestne, prípadne čísla vozňov a rušňov ktoré sú 11 miestne.
napr. číslo 1220 = 12–20, 22320 = 22–320, 57770– 57 – 770, a p.