Filip84

Mají holky „plechové“ nohy?

Já koukám jako blázen!:

venku – 4°C, holka má šedou sukni těsně pod kolena, pružnou, docela teplou, ale s velkým rozparkem, pod tím punčocháče tak 30–40 DEN, boty na podpatku, ale tak jako docela zimní byly. Ty punčocháče, to je 🥶, to je tak do počasí o 15°C teplejšího! Pěkné byly, s černými puntíky 👌, ale v takový zimě!? 😅

Druhá měla sukni po kolena, taky – s obrovským rozparkem vzadu, punčocháče tak 40–50 DEN, černý, ale tak ta byla autem. 😅 No ale pořád: sukně není kilt, spodnice neměla ani jedna, a ten kus nohou – vždyť jim musela být zima!

O outfitu a la legíny, kotníkový ponožky a „AIR“ tenisky v – 10°C se, snad, ani zmiňovat nemusím. Ovšem v tom chodí bez ohledu na pohlaví, teda chlapci, obvykle, nenosí legíny, džegíny, ale džíny, no ale „AIR“ tenisky a kotníkový ponožky taky. 😅 Ti ale zjevně klepali kosu 🥶, zjevně zřejmě, tak to zmiňuju, jenom, obiter dictum.

Tak co, frajerky: trpíte, nebo vám v těch tenkých punčocháčích, prostě, zima fakt není? 😃

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jisté je, že holky mají nožky zpravidla STUDENÉ. Možná souvislost s nastolenou problematikou zde je, ale protože to platí i v LÉTĚ, netroufám si tvrdit s jistotou.

(Ále jaké štráchy, jsou to SADISTKY, bo s neuvěřitelným potěšením tě jimi studí a ještě se tvé instinktivní reakci na jijich studeno hihňají – a to platí pro úplně VŠECHNY, BESTIE!!!)

Niméně ony prý i nylonky „hřejí“, dodnes mám v paměti větu „musím si vzít "če“ [to jako ty nylonky], je tam kosa…" – už tenkrát jsem byl zaskočen, jak k minisukni můžou nějaké nylonové šlupičky pomoci proti zimě. Slečna to ale nechtěla rozebírat a mé námitce, že lepší by bylo navléknout tělový kondom či tak něco (bo má méně děr) se jen smála. Tak nwm.

Každopádně VÍM o čem je řeč. Do čekárny na odběr krve přišel mladý pár, oba „šli s dobou“, oba Conversky BEZ ponožek (DĚS-BĚS 😮 )! Leden, ráno lehce před 7:00, teplota mírně pod nulou. I když bylo sucho (žádná břečka), tak mírně až slušně foukalo. Mlaďasi oba kalhoty ke kotníkům, takže mezera mezi koncem nohavice a začátkem boty (jestli se Converskám dá říkat obuv) slušná. Spíše k 10, než k 5 cm. Pipka měla SLUŠNĚ fialové kotníky, ale ten její bobík – TWL! To vypadalo na to poslední stádium fialové, než pokožka začne černat a chirurg už brousí amputační skalpely a pilky! Nechápal jsem. 😮

Možná to holky mají opravdu nastavené jinak, ale ne o moc. Podobně jako nemůžeš tvrdit, že chlapi mají „plechové držky“ jen proto, že rádi v dlabanci nějaké to chilli, zatímco většina holek je v tomto ohledu mnohem zdrženlivější. 🙂

Další odpovědi
Pepa25

Myslím, že základní zprávy jsou dvě: „Každý to má jinak“ a „Pro parádu se trpí“. K tomu prvnímu. Samozřejmě, že mě fascinuje, když má někdo šálu kolem krku a k tomu holé nohy jen v nízkých botách a jiný/á kamaše a pohorky, ale nahoře holý hrudník až po prsa. Je to ale jednoduché: každá to cítí jinak.
Co se týká holých nohou, nejde jen o sukně. Byl jsem poučen, že existují kalhoty 3/4, 4/5, 6/7 – a možná ještě nějaké další. Střevíčky je také potřeba vyniknout … (nemusím asi říkat, že pro mě je normální mít vždy fuksky a to klasické, žádné snížené, a podle počasí klidně i do sandálů …). To spíš „nahoře“ mám sice rád v případě opravdové zimy šálu nebo něco ke krku, ale případně se obejdu.

iceT

  • 4°C není žádnej mráz, aby byla nějaká zima. Mě fascinují nízké boty, nízké ponožky, 10 čísel holé kůže, pak teprve gatě, ale hlavně čepice, k tomu kapuce, 30 metrů šály okolo krku, ale hlavně, ty holý kotníky. To mi je zima jen při pohledu na to. Nenosím v zimě čepici, límec na bundě mám vysoký, a když nemám, tak občas šálu, ale to už musí fakt foukat, ovšem boty pouze ke kotníkům nebo výš.

To, co popisuješ, jsem nosila zamlada, krátká sukně, punčocháče, a k tomu nadkolenky, a to bývávala větší kosa než –4°C.

A prej když mrzne, tak je to pro stehna zdravé, stejně jako ledová voda, kvůli celulitidě a tak.

Dochy

Nohy suchý chlad vcelku zvládaj. Dokud jsou v pohybu a dokud jsou chodidla jakžtakž v teple… Většina chlapů nosí rifle a nic pod nima. Vzduch se tam mění také docela rychle, možná jsou ty punčocháče teplejší.

aliendrone

Dochy>>> No nwm jak to chodí u gangsterů, ale že bych pod kalhotama neměl NIC? 😮 Znám spoustu borců s všelijakými, často až neuvěřitelnými zvyky. Nicméně takříkajích „na ostro“? Ano, stane se i to. Když se manžel, republikový přeborník v boxu vrátí nečekaně domů. To pak pobereš co stihneš a výsadek z nízké výšky skrz okno. Oblékneš se až pak a to jen tím, co je dostupné. 😉

Nicméně to NENÍ běžná, denní situace, tedy „stálice na pořadu dne“. I když… Vážně nwm, jak to mají GANGSTEŘI jako ty. Čímž všechny ostatní VARUJI před seznámením vašich partnerek s Dochym! Klube se z něj pomalu a nenápadně parádní CHLÍVÁK, bacha na něj!! 😉 😁 😁

Dochy

Tak u nás gangsteři typicky nosí trenky. Ale na podvlíkačky už kašlou pokud tedy neplánují několikahodinovou schovávačku v lese při minus dvaceti. Na běžné přeběhnutí z vyhřívané banky do vyhřívaného auta kalhoty bez podvlíkaček zcela vyhovují i při minus třiceti.

Filip84

aliendrone: Já chodím go commando, tzn. že mám pod kiltem spodnici, ale nemám legíny, punčocháče, trenýrky – prostě nic. Ovšem ne plánovitě: 1. je mi horko, „přestřelil jsem“ – typický příklad je, když je ráno 0°C a odpoledne 15°C. Prostě zajdu na záchod, svleču legíny, obleču zpátky punčochy, nasadím podvazky a kilt flashes a vybavené, 2. se poseru – tak nebudu chodit v posraných punčochách! 😲😂

aliendrone

Filip84>>> Jistě, s tím nelze nesouhlasit. Nicméně i pro tyto případy platí, že NEJSOU standardní situací. Obvykle to člověk na ten hajzl STIHNE (leda stařečkové jednou nohou v hrobě s tím mají problém). 😉 😁 😁

Filip84

Dochy: Nejsou, je to nylon s jednotkami procent elastanu. Je to dedikované na to, aby pod tím pokožka dýchala, aby v tom bylo nějak teplo, muselo by to mít příměs něčeho teplého, většinou viskosy, a pak hrubost 80, 100 DEN a více. To jsou neprůhledné legíny, punčocháče. Úplně neprůhledné.

Džíny jsou bavlna, případně bavlna se směsí polyesteru, no a podle střihu ještě s jednotkami procent elastanu. Navíc většina pánských džín má látku tlustou, jak noha od kulečníku. Ne, to opravdu srovnávat nejde! 😅

Dochy

Já neříkám, že kalhoty nejsou tlustý, ale jsou docela dost odvětrávaný téměř po celé délce nohou (pokud tedy nemluvíme o nějakých extra mrkváčích). Sice slušně chrání proti větru, ale při každém pohybu se ta nohavice vyfukuje a nafukuje… V tom si myslím že i ty poměrně tenké punčocháče mají trošičku výhodu – taq výměna vzduchu se tam neodehrává. Ale možná se mýlím, osobní zkušenost nemám. Třeba to za rok potají testnu 😉

Filip84

iceT: Punčochy a sukně je jiný příběh. Punčochy nejsou nylonky a pokud je sukně teplá, a k tomu, poněkud, předpokládám, že jsi nešla go commando, no tak pokud nemáš tangáče, tak máš tý holý kůže minimum.

Nylonky, silonky, pokud nejsou „thermo“, tj. 80, 100 DEN, atp., nemají příměs viskosy, nebo něčeho, co prostě hřeje, žádné thermoisolační vlastnosti nemají, je to jako druhá kůže, pod kterou se ale nohy potí.

plebs

Je to hlavně odvětrání na př. po šichtě v nočním klubu

Filip84

Pepa: Tož já Tě „dopoučím“ – žádný problém! 😎😂

U kalhot začněme od vrchu: Nejkratší kraťasy kopírují „čárku“, tzn. kryjí opravdu jenom zadek. Obvyklejší délka je těsně pod „čárku“, mívají, zpravidla, ohrnutý lem, aby končily těsně pod zadkem. Nebo, jinak řečeno, 1–2" pod rozkrokem.

To se týká i sportovních kraťasů, ty mají, zhruba, tuhle délku, pánské jsou cca o 1" delší.

Pak můžeš jít, v podstatě po centimetrech, až po kolena.

Pak máš kalhoty těsně pod kolena.

Pak máš klasické „tříčtvrťáky“, no a kalhoty těsně nad kotníky. A těsně pod kotníky. Kotníků by se měly dotýkat legíny (to ale nejsou kalhoty – jsou to punčocháče bez „fuseklí“, a tak by se měly oblékat!), kratší by být neměly – opticky to zkracuje postavu. pak máš kalhoty po konec paty, no a kalhoty mezi tím. 😅

Když vezmeš klasické „tříčtvrťáky“ a kalhoty těsně nad kotníky, tak můžeš mít cokoli mezi tím.

Kilt musí mít takovou délku, aby je-li jeho horní vrch asi 1 – 1 1/2" nad pupkem, končil v půlce kolen, nebo těsně pod koleny (může končit i 2" nad koleny, tahle délka se ale nepoužívá cca od 40. let 19. století; nicméně by byla akceptovatelná: je to tradiční!).

Hakama musí být dlouhá tak, aby končila těsně nad kotníky, a aby její tkanice, kterou se uvazuje v pase, byla těsně nad pupkem.

Nejkratší, kolová, nebo půlkolová, sukně má kolem 30 cm (všecky délky udávám pro velikosti S, tj. 38, velikosti M, tj. 40, je mají prakticky stejné, liší se maximálně jedním centimetrem, pro velikost XXL si přičti 6 – 8 cm, jen pro illustraci), končí, tedy, těsně pod zadečkem. Obvyklá délka minisukní je 40 – 45 cm, sukně nad kolena má cca 50 – 55 cm, pod kolena 60 – 65 cm (můj kilt je dlouhý 60 cm – pro srovnání, mám 1.67m). Sukně a la 50. léta má něco kolem 70 – 75 cm, no a pak jsou sukně po kotníky, po kotníky, a až po zem.

U pouzdrových, áčkových sukní, odpovídá délka zhruba sukni nad kolena, nebo něco mezi delší minisukní a sukní nad kolena. Áčkové mohou být i delší, pak ale mají delší rozparek (jinak by se v nich, poněkud, špatně pohybovalo; teda ne, že by to byl s tím rozparkem nějaký zázrak! 😅).

Ponožky jsou, vlastně, punčochy do půli lýtek, dedikované k nošení s dlouhými kalhotami – na co bude mít osoba v dlouhých kalhotách punčochy nad kolena, když by musela mít pod kalhotami podvazky, podvazkový pás nebo by jí padaly? To by postrádalo racionální smysl.

Ta délka vznikla v době, kdy pánové přestali nosit krátké kalhoty, tj. před cca 200 lety. Je praktická, protože pánské ponožkové podvazky (dají se pořád koupit: http://www.xan­dy.cz/detail/pan­ske-podvazky.htm) se umisťují pod koleno, kde přirozeně drží. No a „kalhotnice“ se rozšířily někdy v 60. a 70. letech (u nás i dřív, skrze budování světlýho zítřku – ten se v kolový sukni, na poli nebo ve fabryce, buduje blbě, nehledě na to, že naše móda fraucimoru 50. let byla, od západu, odlišná: nebylo 8 – 16m látky na kolovou sukni, o spodnicích ani nemluvě! 😅), a od tý doby také ženy nosí pánské punčochy do půlky lýtek.

Mi připadá nosit ke kraťasům ponožky do půlky lýtek, prostě a jednoduše, krajně nevkusné. Od toho jsou krátké ponožky, no a nebo punčochy jako ke kiltu, ale bez kilt flashes. Ale tak jako? Proti gustu …

Jinak kotníkové ponožky jsou trend 50. let, avšak v tý době šlo výhradně o ponožky fraucimoru; androgenními se staly až v 90. letech, své větší popularisace se dočkaly až po roce 2000.

Prstové ponožky vznikly z tabi, které Japonci vyráběli od 16. století. Punčochy s jednotlivými prsty jsou doloženy poprvé v 19. století v Itálii; moderní prstové ponožky se vyskytují od roku 2004.