Lgee

Má v dnešní době vůbec ještě stát smysl?

Když defacto jen poslouchá nařizení nadnárodních organizací?

Nejlepší odpověď
Gonfaloniér

To ty nemáš ani nedáváš smysl – vůbec žádný.
Nějaké politické, ekonomické a právní znalosti 0 %. Nějaký přehled nebo chápání úplně na bodu mrazu. Pokud to není trolling, tak je mi tě opravdul líto a to říkám upřímně. Neseš si v sobě neustále velké břemeno – nechápavosti a pomýlenosti. Trápíš se něčím, co nejen, že neexistuje a co naprosto zcestně vykládáš, ale navíc co je tím pádem úplně zbytečné. I některé tzv. hospodské kecy v sobě můžou mít větší nadhled než ty tvoje kraviny. Bože i některé konspirace jsou na tom líp než tvoje vnímání politiky.
Úplně se na to vykašli, protože to vůbec nechápeš a není velká pravděpodobnost, že bys to kdy mohl trochu pochopit. Učit se to zřejmě nehodláš, taksnení důvod se tím zabývat a obtěžovat tím ostatní. Jinak je to spam. Nemluvě o desítkách možnáce stovce účtů.

Další odpovědi
hapiky

Pokud myslíš stát ve frontě na banány, tak to smysl nemá!

aliendrone

Víš v čem spočívalo jedno z „tajemstvích“ Stalinových úspěchů?
VĚTŠINU svého vrcholného politického života byl „pouhým“ generálním tajemníkem VKS(b). Nikoliv prezidentem, nikoliv předsedou Nejvyššího sovětu, nikoliv předsedou VKS(b). Nejvyšší státní funkce zaujal až NĚKOLIK DNÍ před německým vpádem. (resp. před sovětským vpádem do Německa, ale to je na dlouhé vysvětlování)

Pozlátko moci přenechal jiným, sám se spokojil se SKUTEČNOU mocí. Je to prosté, když se „něco podaří“ – děkujem e Stalinovi. A když se něco podělá – to předseda, prezident a ostatní „vyšší“ papaláši.

Globální kapitál se nepotřebuje „zaobírat lidmi“ a už vůbec nepotřebuje přebírat zodpovědnost za nějaké průšvihy. Nestojí o popularitu, potlesk, TV šarády, spokojí se s JEDINÝM – ať se prachy do kapsiček valí pod tlakem. Pokud to vlády/státy zabezpečují, ať si dělají, co chtějí. Pokud ne, tak se režim odstraní a nastolí se „demokracie“ či jakýkoliv jiný vhodný režim, ktery to zajistí.

Jak vidíš, státy/vlády jsou NUTNÉ ještě VÍCE, než před 100lety a mají velký smysl, zdaleka nejde jen o praktickou exekutivu. :)

Kepler

A co bys chtěl? Prvobytně pospolnou společnost s radou starších a kmenovým náčelníkem? Stát poslouchá nařizení nadnárodních organizací jen když to není v příkrém rozporu s jeho politikou. Šprajcnout se můžou kdykoliv, pokud by to neznamenalo válku. Myslím, že tyhle divoké doby jsou už za námi, i když hrozby pořád existují. Musí se to hlídat a dnes zajišťuje mír rovnováha sil.

Viktátor

Začnu protiotázkou: Je lepší svět bez států, kde neexistuje ani náznak práva a kde kdokoli (včetně tazatele) může být kdykoli kýmkoli beztrestně napaden a terorizován? Nebo má přímo tazatel tendence beztrestně terorizovat či znásilňovat?
Mám pokračovat?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Lgee

Kepler – to by bylo nelegalni ne?

da ny

Komu není s hůry dáno…
Nedostatek informací a znalostí vede často i ke zbytečným, též až k hloupým otázkám.