Gus_Fring

Má smysl dělat něco, co mi nejde, ale baví mě to nejvíce, nebo mám dělat to, co mi jde, ale baví mě to daleko méně?

Nejlepší odpověď
Kepler

Já teda dělám nejradši to, co mě fakt baví. Nemusíš být v tom nejlepší. Svého času jsem rád hrál kulečník, i když jsem často dostával na frak.

Další odpovědi
quentos

Smysl má obojí. V obou případech jde o sebezdokona­lování.

Kelt

Neuvádíš tady konkrétní příklady, ale obecně. Něco tě baví dělat, ale jak říkáš nejde ti to. Hlavní věc, zda dosahuješ požadovaných výsledků. Když toho výsledku dosáhneš rychleji, s menší námahou, třeba tě to bude více bavit a naopak. A nebo si řekni, proč mne to baví a to druhé ne a zjistíš rozdíl, na kterém záleží. Například rád něco kreslíš a přitom si zpíváš nějakou melodii, ale nerad uklízíš. Tak zkus uklízet a přitom si budeš zpívat.

Ametyst

Když budu stále dělat něco, co mi nejde, tak se budu považovat za statečnou bojovnici. Po čase zjistím, že je lepší v klidu žít než neustále bojovat.

elkon

Nemá logiku dělat něco co mě nebaví. Pouze, je-li to z nějakého důvodu nutnost.

kelley

Pokud tě něco baví, ale nejde ti to, tak je docela velký předpoklad, že se v tom budeš rychle zlepšovat.