independent

Má se pes koupat ve studené vodě?

Nejlepší odpověď
Kepler

To sice přímo nevím, ale svého menšího hafíka, zvyklého na bytové teploty, jsem šampónoval a sprchoval ve vaně vodou vlažnou. Venkovnímu hafanovi by studená voda vadit neměla.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… „Má se pes koupat?“ … pes od přírody není připraven na časté koupání, jednou za čas zmoknout to jo, ale šamponovat, to ne … tím jsem snad odpověděl i na tu studenou >>> žádnou … momentálně je období sněhu, a to máš vidět, jak se v něm vyválí a rád a sám …

independent

Spíš šlo o to, jestli domácímu nevadí teplá.

Kepler

Teplá by mohla vadit, termoregulační systém u psů je dost jiný. Například nemají v kůži potní žlázy a nemají se jak ochlazovat jinak, než vyplazeným jazykem.