Radovan R

Má pyl statický náboj, tj. je elektronice nebezpečný?

Sedíc venku v oblacích poletujícího pylu s kompem na klíně, napadá mě, jestli je ten pyl hrozbou pro výpočetní techniku, hlavně tedy potenciálním statickým nábojem. Nebo i jinak? Nepodařilo se mi tu informaci nikde najít… takže předem díky za dobrou odpověď.

Odpovědi
elkon

Pyl ne, ale statický náboj se může vytvořit např. při otírání povrchu spotřebiče nějakou elektrizující látkou. Statický náboj může poškodit elektroniku pod napětím. Proto není vhodné jakékoli čištění za provozu.