Avatar uživatele
Registrovaný

Má právo zaměstnanec povodí moravy vstupovat na soukromý pozemek bez ohlášení a vědomí majitele?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

nemá ..jde ovšem o to, co si vlastníci pozemků, končících nějakým tokem, představují pod pojmem soukromý. Převážně jde o sporné případy, kdy majitelé nebo pronajímatelé pozemků u toků oplotili nebo jinak znemožnili přístup k toku bez ohledu na to, že přesně vytyčená část pozemku po březích toku obhospodařuje právě povodí, a to dle typu konkrétního toku.
Doplňuji:
taky by mohl na takovýto pozemek vstoupit v havarijní situaci, kdy vlastník by byl zjevně nepřítomen a svým vstupem by mohl předejít či zabránit dalším škodám, plynoucím z havarijní situace daného povodí.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

pokud není vyhlášena nějaká mimořádná situace(povodně,znečištění vody atd) tak právo nemá.Pokud by šel ovšem v doprovodu policie tak se nikdo majitele ptát nemusí. Za mimořádných podmínek se také nikoho ptát nemusí,protože koná práci ve veřejném zájmu např při povodních.
Doplňuji:
Mapel.
nevím kde jsi ktomu přišel.Policie může na soukromý pozemek kdy se ji zachce a to samé hasiči,záchranka atd.. sice to znám z hasičiny,ale ty si myslíš že by přijeli policajti a hasiči k požáru a čekali až soud vydá povolení? kde to žiješ.To samé u policie,když někoho bude honit,bude čekat až soud povolí vstup k někomu na zahradu.
Povolení od soudu je potřeba pozek domovní prohlídce ,ke vstupu na pozemek nikoliv. Vím to protože když nějkam jedou hasiči spolupracujeme s policcí.A nikdy nevím o tom že bychom někam nesměli.To by jsme mohli sedět tak akorát na hasičárně.A podobné to je u policie.


Avatar uživatele
Bronzový

Pokud se nejedná o havarijní situaci tak nikoliv. Veškeré vztahy mezi majitelem pozemku a správou vodního toku bývají už ošetřeny smlouvami. Není doma takováto smlouva založena? Tam jsou potom stanovena práva a povinnosti.
Doplňuji:
Bez soudního rozhodnutí nesmí na soukromý pozemek ani policie.


Avatar uživatele
Zlatý

Pri takto položenej otázke odpoveď znie: nie, nemá právo
Vysvetlenie:
Nie je zamestnanec ako zamestnanec. Zamestnanec Povodia Moravy je každý pracovník zamestnaný v podniku PM, aj vrátnik a upratovačka.
Právo vstupu má:
Oprávnený zamestnanec Povodia Moravy po splnení podmienok daných zákonom, prípadne vykonávacími vyhláškami právo vstupu má aj bez vedomia majiteľa, ale len do priestoru a dobu potrebnú pre vykonanie danej úlohy, pre ktorú na súkromný pozemok vstupuje. Do tohto patria aj havarijné, či výnimočné situácie.


Avatar uživatele

Tady je na toto téma diskuze i s odkazem na patřičné paragrafy:
http://www.mrk.cz/…

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2161
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 926
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 531
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 432
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.