J.Mecir

Čí je pozemek?

Má rodina vlastnila pozemek přes 80 let a dědila se po generaci a měl stále stejný oplocení, ale teď přišel soused s tím, že skoro polovina patří jemu, je to i na katastru nemovitostí, že mu to patří, ale ještě před 8 lety se dělil pozemek na 2 půlky, a tam je to v katastru nemovitostí, tak jak je to dnes. Mohl změnit soused tvar sám nebo jednoduše komu tedy patří? (jedná se o velkou část, která není zadnebatelná)
Doplňuji:
V KN je napsaný jako majitel stále strýc, ale zničeho nic se změnili hranice

Nejlepší odpověď
mosoj

Vlastník pozemku je ten kdo je zapsán na katastru ! Jste-li si jistý, požadujte vysvětlení. Když se pozemek dělil, měl by jste mít doma výpis z té doby.

Další odpovědi
anonym

Od převodů pozemku musí být listiny, které dokazují z majetku koho se na koho na základě čeho majetek převádí. To znamená, že musíte jít zpětně ve všech majetkových dokladech (prodeje, převody, dary, dědictví) a zjistit, co vlastně kdy bylo převedeno. Kdyby nešlo o majetkové převody v ČR, tak bych Vám napsala, že není mpožné, aby byl majetek převeden jenom na základě nějaké fingovaného dokladu souseda. Zkontrolujte si čísla pozemků a jejich rozlohu a v případě, že zjistíte, že soused nemá pravdu, rozporujte zaměření a zápis v LV na katastru nemovitostí. V případě, že Vám nebude podáno logické vysvětlení, nebo půjde o zmateční zápis, podejte soudní žalobu o určení vlastnictví pozemku. Budete-li se domnívat, že mohl soused na Vás spáchat nějaký podvod, obraťte se na PČR se žalobou o podvod.

Mapel

On může být ještě jeden případ. V dávných dobách se oplotil pozemek, ale nesouhlasil s katastrem. Nikdo to neřešil a teď se zjistí pravý stav věci. Těchto případů je docela dost. Jedině jít do starých převodů, zda to bylo špatně oploceno nebo udělal někdo na KN chybu.

anonym

Odpovím vtipem: Povídá žid: postavil jsi krásný dům, ale na mém pozemku!