zjentek

má okolní teplota nějaký vliv na trvanlivost slepičích vajec?

..myslím když se skladují třeba v lednici a nebo třeba ve spíži

Nejlepší odpověď
anonym

Ano má – a vliv má i světlo.
Jsou-li skladována na vzduchu, měla by ´větrat´ (takže ne v ´pytlíku´), ideální teplota je cca 5–10 °C a ve tmě.

Další odpovědi
Dochy

Má zkušenost: 10–20C, relativně běžné prostředí (trochu větrané),
Nebo v lednici 5–10C, ale pak i s krabičkou zabalit, jinak rychle vysychají.

Podařilo se mi vytáhnout jedno pár týdnů zapomenuté z lednice a tím jsem pak strašil náhodné návštěvy… Vždy jsem ho někomu hodil přes místnost, vážilo tak asi 5g. Až to jednou nevyšlo. Uvnitř byla jen naschlá vrstvička na skořápce.

marci1

Má. Teplota při skladování vajec nesmí překročit 18 °C. Doporučená teplota pro uskladnění je +5 až +8 °C. Důležité je nevystavovat vejce prudkým změnám teploty, kdy u vajec dochází k orosení a možnosti tvorby plísní.
Vejce nesmějí být vystavena přímému účinku slunečních paprsků.