alexandroida

Má obec právo, aby vymáhala na chatařích zpětně za 3 roky odvoz komunálního odpadu a navíc nezajistila kontejner??

Má obec právo, aby vymáhaal na chatařích zpětně za 3 roky odvoz komunálního odpadu, aniž by se o tom dříve zmínila a ani kontejner nikdy a nikde nebyl a není přistaven. Navíc se chci zeptat, zda musím platit za 12 měsíců, když chataři obývají chaty pouze několik měsíců, popřípadě jen víkendy. Děkuji

Poznámka
…"aby obec vymáhala na chatařích zpětně za 3 roky odvoz komunálního odpadu .. " – to musí být pořádná hromata!

Nemá jít o poplatek za odvoz odpadu zpětně za 3 roky?

Nejlepší odpověď
pusinka50

Zadej do svého prohlížeče nebo googlu: „Obec (název) obecní vyhláška“. Přečti si část o komunálních odpadech. Některé obce udělují pro chataře výjimku, ale zdá se, že „tvá“ obec ne. Najdi si formulář „Žádost o udělení výjimky“, sepiš to a pošli na obec. Podle mě, jestliže obec požaduje platbu za odpady, MUSÍ přistavovat kontejner nebo vám prodat popelnice, ze kterých obec bude odpady svážet. Na cenu popelnic naše obec občanům připlatila.

Záleží na datu vyhlášky, jetli byla vyhotovena před tři roky a zahrnuje povinnosr platit odpady i pro chataře, může to vymáhat po tobě zpětně, ale musí být kontejner nebo popelnice.

Další odpovědi
Drap

Nelze takto odpovědět. Záleží na znění obecní vyhlášky. Pokud to neni v rozporu s vyhláškou, má na to právo. Dokonce má právo za nezaplacený poplatek účtovat penále a vymáhat tyto dluhy i soudně.
Neni nikde stanoveno, že obec musí přistavovat kontejnéry. Zvláště menší obce mají dost často pouze určené místo, kam ho má občan či chatař dovézt.