annas

Má něco společného bobr s bíbrem?

Nejlepší odpověď
vagra

Bobr se rusky řekne bobr, německy Biber, anglicky beaver, Keltové mu říkali befer a staří Avaři bawra. To všechno pochází z indoevropského kořene bhobhr-, který nepochybně souvisí s kořenem bher-, hnědý, odkud jsou například německé a anglické pojmenování hnědé barvy brown a braun. Bobr tedy byl něco jako hnědák.

Zdroj: zkráceno z-http://www.roz­hlas.cz/stred­nicechy/slova/_zpra­va/205812

Další odpovědi
Nikkol

bobr je zvíře a bíbr jsou vousy – knírek nebo bradka 🙂

elektrikář

Společné mají jen první písmenko jinak nic.

masakrmen

Bíbr sou vousy a bobr je vulgárně řečeno chlupy u ženského pohlaví.