Wajach

Má Česká republika opravdu nemá rád Poláky?

Já jsem polské a byl jsem zvědavý.
Doplňuji:
@Rocker
S námi je zřejmě normou. Zřejmě. ;)

Nejlepší odpověď
Drap

Otázka je sice dost zvláštně položena, ale nevidím důvod, proč nemít rád poláky. Stejně jako každá jiná národnost, pokud se chovají slušně, dodržují zákony této republiky, jsou vítáni.

Další odpovědi
quentos

Nemám nic proti nim, zatím jsem negativní zkušenosti neměl. Svou čtyřdenní návštěvu Varšavy jsem si užil parádně a rád bych ji někdy zopakoval.

anonym

V sedmdesátých letech přišlo hodně Poláků pracovat do jedné továrny u Tábora. Během krátkého času začali spíše pašovat a obchodovat s kdečím z Polska (levné parfémy, oblečení, kosmetika, alkohol atd.) než pracovat. Zakrátko se rozšířila nákaza kapavky, svrabu. Je to už dlouho, ale dobrý dojem tehdy nezanechali. Nechci všechny házet do jednoho pytle, ale já dodnes nepotkala Poláka,který by s něčím nekšeftoval, byl by abstinent, choval se skromně a byl pracant. Takové já znám jen z televize v řadách polských farářů. Třeba na takového jednou také narazím, ale kde ho potkám nevím když do kostela nechodím…

bolak

Nevim jak je na tom česká republika a mě Poláci nevaděj… krom jednoho teda abych nekecal > http://www.hc-kometa.cz/foto/2010prip_­6prat_CEB/IMG_0720­.jpg

krowka popularna .. niech żyje!

huxa

byl jsem v osvětimi, poznal jsem tam hodně poláků, znám jednoho čecha, co bydlí u hranic a normálně si povídá s poláky, a neumí polsky, naše řeči si jsou hodně podobné a dle mého bychom si měli více pomáhat, i se slovákama. Např. národní obchody

POLÁKY MÁM RÁD, POKUD NEKRADOU. A TAKTO JE TO URČITĚ VE VŠECH ZEMÍCH. PLATÍ TO O VŠECH NÁRODECH. (v německu mají taky snad rády čechy, když nekradou, v americe mají rádi němce, když nekradou, …)

alenad

Tady je zřejmě narážka na 68 rok – no tak hodně lidí to přinejmenším rozladilo – což vím z doslechu , poněvač mi bylo tehdy málo let – ale za mě můžu říct jen to , že spíš poláci mají pořád něco proti Čechům – říkají nám rádoby posměšně Pepici a že máme nejsměšnější řeč – mluvu – což s klidem můžu říct já o nich – I KDYŽ POLÁKY MÁM RÁDA !

Illines

Ziji dlouho v zahranici a o Polacich – ksefty,neustale stezovani,donaseni jeden na druheho,patali­zalstvi a pohrdani te zeme kde se prave nachazi.Nevim,ale v Polsku jsem to u nich nevidela,nebo si nevsimla.Myslim si,ze jsou to ve smes katolici,ale jaksi se to moc neshoduje s jejich vyznani.Moje zkusennosti.Par­don,nechci nikoho urazit-jen muj nazor.

Rocker

Žil jsem dříve nedaleko česko-polských hranic,do Polska jsem často jezdil a nikdy jsem s poláky problémy neměl,spoustu jsem jích znal i osobně.Jedíní,kdo mi vadí jsou polští řidiči s německými SPZ,to jsou neuvěřitelní …,předjíždějí na plné čáře,v obci…

anonym

Zvláštní znění otázky asi vzniklo nesprávným překladem. Chápu to tedy tak, že se ptáš, zda občané České republiky mají neradi Poláky.
Nevím o tom, že by měli občané ČR nějaké rasové rozmíšky s polskou populací, a to nejspíš ani s tou, která žije v příhraničních oblastech. Je sice zvláštní, že jsme natolik benevolentní stát, že na obchodech, úřadech a školách (aj.) jsou na území České republiky názvy a označení v polském jazyce, ale je-li zde osídlení převážně polskými obyvateli, lze to pochopit i tolerovat.
Maminka pochází z Volyně na Ukrajině, část života prožila pod polskou vládou a díky tomu jsme i my děti neměly problém se sledováním katovické televize a úžasných pohádek, které se na naší televizi nevysílaly. Maminka dobře překládala, protože polštinu slušně ovládala. U nás ten vztah k Polákům byl naopak velmi dobrý.

manon

Nemám nic proti Polákům, pár jsem jich znávala a vycházela s nimi fajn. Polština se mi líbí, Polsko je pro mne sympatická země. Neblahou pověst má teď kvůli potravinovým skandálům, ale takové už byly i v Německu třeba a kdoví, co se ještě kde jinde provalí.
A že budou v Polsku lidi, které bych moc ráda asi neměla nebo si s nimi nerozuměla, ani kdybych ovládala jazyk? No asi jako všude.