Kolik Čechů a Slováků žije v Americe?

Zajímalo by mě,kolik čechů a slováků popravdě žije v Americe,podle statistik při sčítání z roku 2013 žije v Americe ± 1 441 072 čechů a ± 810 000 slováků,da se to mu počtu veřit?,když Čechoameričanů je cca 1 703 930 což je asi 0,6 % americké populace,ale podle sčítání lidu v USA v roce 2000 tam žilo 1 262 527 lidí kteří jsou úplného nebo částečného českého původu,kromě 441 403 lidí,kteří uvedli svůj původ jako československý. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

To netuším, statistika snad ani neni. Odhaduje se, že nelegálně jich v USA žije asi 100 tisíc.

Další odpovědi
ivzez

V Americe bude žít mnohem více Čechů.
Je potřeba nezaměňovat světadíl se státem.

Nejvíce Čechů bude v USA a v Kanadě,
ale žijí i ve střední a jižní Americe.

cechacek

Je tam taky v okolí Viktor Kožený, Frantík Procházka a další