Rokio

Má asistent pedagoga stejná práva jako učitel?

Tak určitě nemá stejné množství povinností. Má méně starostí a méně zodpovědnosti.

Jak je to s jeho právy?

Nejlepší odpověď
Drap

Občanská práva má stejná jako učitel. Nevím, které právo máš na mysli, ale ve škole nemůže třeba rozhodovat ve stejných věcech jako učitel. Ro přece nelze v žádné firmě aby měl stejné povinnosti generální ředitel a třeba vrátný.

Další odpovědi
anonym

Moje sestra je asistent, můžu se jí zeptat, kdybys chtěl.

Dochy

Co se „hierarchie“ týče, měl by to být podřízený učitele.
Méně starostí/méně zodpovědnosti… To je sporné. Obvykle bývá ve třídě právě prot aby řešil nějaký konkrétní problém, resp. víceméně dělal asistenta nějakému konkrétnímu problémovému žákovi. V některých případech to může být dost náročné.