Lew Ward

Lze zaplatit kreditní kartou na mobil

Když platite kartou v obchodě tak tam na to mají přístroj. Zajímá mě jestli je nějaká mobilní aplikace která přijímá platby kreditní kartou.

Odpovědi
Filip84

Od banky jistě, však spousta EET terminálů není nic víc, než čtečka karet, tiskárna a tablet s Androidem.

Jakože bys si přes NFC chip naprogramoval to, že by přes Tvou aplikaci chodily peníze na Tvůj účet tak, že by Tví klienti / zákazníci / pacienti atp. Tobě platili, skrze Tvůj placatý přístroj & NFC chip, VISA, MasterCard, atp. debetní nebo kreditní kartou?

Technicky to není problém, problém je v tom, že to není bezpečné, takže žádná banka Ti to nepovolí.

Není k tomu důvod: zatímco u nás to není (příliš) obvyklé, v zahraničí je běžné používání embosované karty: prostě obchodník strčí kartu do čtečky, pokud jde o drobnou transakci, kartu čtečkou projede, údaje se vytisknou na účet, a Ty ho podepíšeš. A jemu banka zaplatí. A pokud jde o větší transakci, tak telefonicky ověří, jestli máš na kartě dost peněz – jednoduché.

https://www.ban­kovnipoplatky­.cz/embosovane-platebni-karty-v-zahranici-ocenite-16542.html

Bezpečnost platebních transakcí a elektronických platebních karet je, zjevně, výš, než potřeba každého „Joudy“ nechat si platit za něco skrze svůj mobil.

elkon

Každá banka má svou mobilní aplikaci. Peníze nejdou na mobil, ale na příslušný účet. Na mobilu můžeš vidět třeba zůstatek.

magorvkleci

Ano. Několik.
např. GP TOM, KB PAYPHONE, RB REVO SOFTPOS

Zdroj: https://www.glo­balpayments.cz/cs-cz/terminal-v-mobilu

Dochy

Ano, je několik aplikací. Ptej se u Tebou preferované banky, určitě Ti rádi poradí. Však je to jejich kšeft.