Lukynxd

Lze vidět pouhým okem meteoroid?

Nejlepší odpověď
ivzez

Vím, že lze pouhým okem vidět meteorit nebo asteroid.
Jak se to má s meteroidem, netuším, neboť nevím, co je meteroid…

Doplňuji:
Jéžiš, já zase „pro oči nevidím“, to „o“ jsem přehlédla…
Omlouvám se.

Další odpovědi
m98blk

Je to skoro vyloučeno, protože jsou příliš malé a nevyzařují žádné světlo. Jakmile se dostanou do atmosféry, kde (většinou) shoří, během čehož jsou viditelné, už se nebavíme o meteoroidu, ale meteoru.

Gonfaloniér

Pokud je to meteoroid v blízkosti Země a jsou k tomu vhodné podmínky tak samozřejmě ano. V opačném případě ne. Musí být nejspíš dostatečně veliký a v atmosféře (aby vzplál) a pak jej lze vidět, ale jakmile už vzplane, tak se tomu říká meteor (jak napsal m98blk – samotnému mi to nedošlo). Ale meteoroidy jsou všude ve vesmíru – v blízkosti jiných planet, takže většinu z nich pouhým okem nevidíme. Jen ty, které prolétají těsně naší planety a taky ne všechny.
My ho tedy vidíme jen ve formě meteoru – když meteoroid vzplane. Jinak ne.

ivzez… však to má správně. meteOroid – menší tělesa prolétající v blízkosti planet. Meteorit – je meteoroid, který již dopadl na Zem, meteor – hořící meteoroid (světelný jev).

Gonfaloniér

Asteroidy myslím pouhým okem taky nemůžeme vidět. Až na vzácné případy, kdy jsou blízko Země, což není až tak často.

m98blk

Je to skoro vyloučeno, protože jsou příliš malé a nevyzařují žádné světlo. Jakmile se dostanou do atmosféry, kde (většinou) shoří, během čehož jsou viditelné, už se nebavíme o meteoroidu, ale meteoru.