Stefan8888

Lze upgradovat z Windows 7 na Windows 10 i po skončení akce?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li je možné aktualizovat Windows 7 Home premium (OEM) na Windows 10?

Odpovědi
aliendrone

Pokud vím tak to stále jde. Podmínkou je platný aktivační kód (z COA štítku) sedmiček. Počítej s tím, že si připlatíš, protože je nejlepší provést čistou instalaci sedmiček a na ní následně uprgadovat – aktivace online mi ještě NIKDY nezafungovala (vyjma retail verzí), pokaždé jsem musel volat (nějaké ty barevné linky) Microsoftu. Hovor (aktivace) trvá cca 10 min, nepamatuji se kolik účtují za minutu, ale vychází to na cca 100–200Kč, tohle moc neřeším. :)

Výhodné se jeví zakoupit OEM licenci W7Pro 64b > pokud máš OEM verzi 32 bitů, tak je to dnes o ničem. Při nákupu licence VŽDY vyžaduj fakturu a COA štítek (za příplatek pošlou i vypálenou instalační placku), je to jediný PLATNÝ doklad legálního nabytí (elektronická distribuce klíče mailem přijde levnějí, ale v případě nějakých potíží jseš obvykle v háji, bez COA štítku tě Microsoft pošle víš kam, chytráků, co pošlou STEJNÝ key několika lidem jsou mraky)

https://www.cis­tepc.cz/upgra­de-na-windows-10-zdarma-i-v-roce-2018/

anonym

Uvaž taky skutečnost, že tím nejspíš vůbec nic nezískáš. W10 nepřináší zásadní funkční změny z pohledu uživatele je to nakonec úplně totéž. Klidně zůstaň u w7 pokud z toho máš strach, není důvod obávat se ani ukončené podpory ze strany microsoftu ta je tak či onak jen taková formální berličkou pro lepší pocit ale i bez ní systém bude fungovat vesele ještě další roky … W10 nejsou upgrade pro uživatele ale jen pro microsoft samotný, díky této verzi systému snáze rozšiřuje své cloudové služby a mnohem pohodlněji sleduje činnost svých uživatelů, právě díky tomu že si s w10 nejpíš založíte i microsoft účet 🙂