VampGirl

Lze studovat více vysokých škol najednou?

Nejlepší odpověď
kapka

Řekla bych, že lze. Ale zkoušet to nebudu, praskla by mi hlava. 😁

Další odpovědi
annas

Jedna moje známá studovala právnickou a filozofickou fakultu. Nastoupila na druhou vysokou školu po absolvování 1. ročníku FF. Filozofickou ukončila v roce 2009 a právnickou 2010.

Zkuste si přečíst informaci na:

Zdroj: http://hn.ihned­.cz/c1-13605990

Terryle

Ahoj, jde to. Ale musíš počítat s tím, že to je mnohem větší zápřah a obvykle nikoho nezajímá, že studuješ dvě školy, takže od profesorů nemáš žádné úlevy. Výjimečně ti někdo uzná semtam pár předmětů, které si můžeš na druhém oboru uznat jako volitelné, ale ty důležité (= povinné) zkoušky většinou musíš udělat všecky všude. Ale když si obory vybereš dobře a doplňujou se, může ti to pomoct na obou školách – máš větší přehled, víc souvislostí atd.
Výjimkou jsou tzv. dvouoborová studia, kde sice studuješ dva obory (často nějak se doplňující nebo jeden specializační) podle svého výběru (z nabídky školy), ale na obou máš úlevy a píšeš jen jednu diplomku/bakalářku. Hodně to podporuje třeba MU v Brně.

Pozor si musíš dávat jen na délku studia a na placení – to je hrozně ošemetná věc, o které pořádně nikdo nic neví a ani na školách ti to mnohdy nikdo není schopen říct. Jde o to, že pokud jsi vystudovala už jednoho bakaláře, musíš si další bakalářské studium platit (výši určuje škola, třeba na UK, co vím, se to pohybuje průměrně kolem 10 000 / semestr). Zároveň můžeš studovat třeba čtyři stejné stupně studia (čtyři bakaláře, čtyři magistry), ale musíš je ZÁROVEŇ ukončit – pokud bys ukončila jeden obor např. po dvou letech a další po třech, musíš si ten zbývající rok platit, protože se to počítá jako studium navíc. Doufám, že nekecám – já tenhle problém řešila loni a předloni a teď se blížím ke dvojem magisterským státnicím zároveň, takže doufám, že mi po prvních státnicích nepřijde lejstro z druhé fakulty, že mám něco platit.

motýlemanuel

Ano, lze to. Mám jednoho kamaráda, který studoval dvě školy zároveň. Tuším že tu jednu dodělal minulý rok a druhou letos. Pamatuji si ho podle toho, že si ještě pár měsíců zpět stěžoval, jak mu dělalo problém najít nějakou slušnou firmu, kde se mu postarají o tisk a vazbu bakalářské práce. Mám pocit, že nakonec si to nechal udělat u https://www.su­pervazby.cz/