Radek1234

Musím na VŠ chodit na povinně volitelný předmět?

Nejlepší odpověď
Alesh

tvl, dotaz vysokoškoláka… 🙂
Asi když je povinně volitelný, tak to znamená, že si povinně musíš zvolit nějaký předmět z určitého výběru. Ty sis zvolil tělocvik, tak ho musíš splnit nebo ho něčím nahradit z výběru povinně volitelných předmětů.
Jinak teda nechápu, proč se nezeptáš a nenecháš si to vysvětlit na studijním oddělení?! 🙂

Další odpovědi
Arne1

Vskutku inteligentní… Tělocvik není můj obor, tak mi nic pro život nepřinese. Máš opravdu hodně omezený pohled na svět.

da ny

Pokud máte na výběr jiné tyto předměty a budete mít dostatek kreditů na semestr, můžete si dle mého soudu vybrat/zvolit, který předmět si vyberete.
Na našich i VŠ je bohužel spousta balastních předmětů, s oborem nesouvisejících.

„…j. nemusí absolvovat všechny, ale vybere si podle svého zájmu tak, aby splnil předepsaný počet kreditů, …“
https://www.vy­sokeskoly.cz/a­kademicky-slovnik/heslo/po­vinne-volitelny-predmet
Ještě si vše řádně na stránkách školy, od studentů nebo na studijním zjistěte.

Petr Kaňa

Nemusíš, ale nevím jestli to vysokou školu pak uděláš. Jinak povinná je jen základní škola. Ani do práce chodit nemusíš.

Michaela66

Záleží, zda je povinná docházka či nikoliv.