Anka1597

Kde se lze uplatnit v práci?

Kde se lze uplatnit v práci po vystudování FF Univerzity Karlovy v oboru latinského jazyku a antické historie, aby se člověk solidně uživil?
Doplňuji:

  • latinského jazyka, pardon :)

Odpovědi
www

V historickém ústavu přdevším, oborech řešících antiku, specializovaných výzkumných ap. pracovištích, atd.
Zdali ‚solidně‘, to záleží na úhlu pohledu.
Názor

klumprt

Nevim, v McDonald's ?

pardon, musel jsem :)

Awe

Kde no to nevím, ale je to nádherný obor :)

ivzez

Např. učitelka latiny a dějepisu na gymnáziích.

da ny

Poptala bych se nejprve , co si představit pod pojmem: „aby se člověk solidně uživil?“
Spousta (humanitních) oborů s úzkou specializací je vlastně k ničemu…
Nebo s výplatou k přežití :(
Možná bádání ve vědecké knihovně, vedoucí muzea – až se někde uvolní místo, spolupráce s archeology a badateli (i v cizině), výuka, rekvalifikační kurz případně další studium se specializací – s vyhlídkou pracovního uplatnění..
Nic se neplánuje, v některých oborech je nedostatek pracovních sil, jinde jsou nadbyteční ;)

arygnoc

hm, vzdelanec bez uplatnenia.
vždy som rozmýšľal, načo je takéto vzdelanie dobré, čím pomáha a o uplatnení ani nehovorím.

nežijeme v nejakej osveteneckej dobe, tudíž ostáva tak učiteľovanie alebo akademická dráha.
to pokiaľ trváte na práci v obore.

inak súhlasím s klumprtom – proste kdekoľvek vás vezmú, lebo vaše vzdelanie je v praxi nepoužiteľné.
a to ešte budete vzdelanie zatajovať, aby vám nemohli povedať, že ste prekvalifikovaný (hm, 😉, ale je to tak)

:-Q