Avatar uživatele
Complex

Lze se v restauracích zeptat na původ masa, než se objedná pokrm s masem či steak?

Kvůli Polsku.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap před 1905 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Samozřejmě, zeptat se můžeš na cokoli. Otázkou je, jestli ti odpoví a zda bude odpověď pravdivá.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

V dnešní MF Dnes jsem četla, že v Praze v několika restauracích nabízeli „polskou krávu“ místo argentinského steaku.

„V některých restauracích byl na DL uvedený původ ČR, přestože maso bylo originálně balené a na etiketách byl vyznačený původ Polsko, uvedli veterináři.“

U jiných restaurací nedoložili původ masa. . Restauracím hrozí sankce,.

„Podle polského tisku není tato aféra jednorázovým nedostatkem, ale svědčí o nedostatečné vetrinární kontrole.“

Marek Tomanka, redaktor – 7. 2. 2019

Klidně bych se zeptala nejen v souvislosti s touto aférou, odkud maso pochází. Jenže dovíte se pravdu?

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JájsemRaibek

Určitě se lze zeptat, ale ruku na srdce, ty sám bys odpověděl jinak než čeká zákazník?
Jen tak mimochodem, nej… otázku jsem slyšel v obchodě, když jsem tam dělal. Otázka zněla: „Je ten salát čerstvý?“
„Ne vole :DDDDD, leží tu už týden“

Byl jsem schopnej odpovědět, že se vyrobí až zítra :DDD

https://www.fa­cebook.com/pho­to.php?fbid=55­6098381533351&set=gm­.2329844217059618&ty­pe=3&theater&if­g=1

Upravil/a: JájsemRaibek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Osobně si myslím, že pokud budeš v opravdu slušné restauraci a opravdu slušně se zeptáš, že by šéfkuchař (srdcař) mohl být rád že se vůbec někdo o to jídlo zajímá…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Ano, opýtať sa môžno, ale ak rovno nepredložíte potrebný preukaz na odpoveď sa nespoliehajte.
Ale na druhej strane Dochy má pravdu, v reštaurácii, kde na zákazníka pozerajú ako na svojho osobného hosťa a priateľa, s odpoveďou budete spokojní.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek